אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה שרף: "להיות מנהל טוב זו תכונה מולדת" צילום: יובל חן

שלמה שרף: "להיות מנהל טוב זו תכונה מולדת"

שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי מקום 8; "אני מעדיף תחתיי מנהלים חזקים שאומרים מה שהם חושבים ולא רק מה שאני רוצה לשמוע, כאלה עם ראש גדול, יוזמים ואמינים, שמילה שלהם זו מילה"

25.12.2012, 09:11 | שי פאוזנר

מהי התמצית של ניהול טוב, בעיניך?

"ידע מעמיק ורב־תחומי של הנושא שבו אתה עובד, ראייה רחבה, הבנה בכספים וחשבונאות מצד אחד ומצד שני ביחסי אנוש, יכולת לסגור עסקאות, כושר החלטה ובעיקר יכולת להנהיג".

אפשר ללמוד את זה?

"תלוי אם התלמיד מסוגל ללמוד. אני חושב שזו תכונה מולדת: מי שאין לו הכישרון הבסיסי לציור, גם עשרה בתי ספר לאמנות לא יהפכו אותו לצייר".

שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, צילום: עמית שעל שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי | צילום: עמית שעל שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, צילום: עמית שעל

מה רצית להיות כשהיית צעיר?

"מהנדס מכונות. אמא שלי אומרת שכבר בגיל חמש ידעתי מה אעשה. בגיל 25 אכן הפכתי למהנדס מכונות באלקטרה, ועבדתי שם שנים רבות עד שהגעתי לניהול החברה. אחרי שנים רבות באלקטרה לקחתי על עצמי את האתגר של ניהול הקבוצה הגדולה בשוק הנדל"ן בישראל, ואחת משמונה הגדולות במשק".

איזו שנה היתה 2012 עבורכם?

"2012 היתה שנה טובה מאוד עבורנו, עם שיפור בכל הפרמטרים התפעוליים. הקבוצה נמצאת בתנופה עם 7 פרויקטים יזמיים שחלקם גדולים מאוד, בהיקף השקעות כולל של 4 מיליארד שקל".

ואיך תיראה 2013?

"נגדיל את הפעילות בכל התחומים, בעיקר בישראל. חלק מהפרויקטים הגדולים שלנו יהפכו בשנה הקרובה למניבים. נגדל גם בחו"ל. הדברים הללו כולם תוצאה של עבודה על פי התוכנית האסטרטגית שלנו".

אילו אנשים אתה מעדיף לנהל?

"מקצוענים, אנשים שהם הכי טובים במה שהם עושים. אני מעדיף תחתיי מנהלים חזקים שאומרים מה שהם חושבים ולא רק מה שאני רוצה לשמוע, כאלה עם ראש גדול, יוזמים ואמינים, שמילה שלהם זו מילה".

איזו מדיניות כלכלית ראוי שהממשלה הבאה תעצב?

"צריך להמשיך את התמיכה במגזר העסקי שעליו עיקר הנטל במשק, תוך בניית תקציב מאוזן שמחלק את הנטל בין האזרחים. צריכה להיות פה הקצאת משאבים שתטפל בחלשים ובבעיות שהתגלו בשנים האחרונות במעמד הביניים. הדבר העיקרי שבו צריך להשקיע הוא החינוך - זה המשאב המהותי ביותר שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות