אסיה חדרה ישראל תבנה שכונה של 600 יחידות דיור בגבעת אולגה

אסיה חדרה ישראל תבנה שכונה של 600 יחידות דיור בגבעת אולגה

החברה חתמה על הסכם להקמת חמישה מגדלי מגורים ו-130 קוטג'ים. התושבים והארגונים הירוקים מתנגדים לבנייה

23.12.2012, 17:45 | אריאל נוי

חברת אסיה חדרה ישראל חתמה היום (א') על הסכם לבניית שכונה שתכלול 600 יחידות דיור ליד הים במערב גבעת אולגה. עבודות הבנייה יחלו בשנה הקרובה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה תקים חמישה מגדלים בני 25-23 קומות ו-130 קוטג'ים. הבנייה תתבצע במסגרת תוכנית שאושרה על ידי הוועדה המחוזית. 

אילון ברוך, מבעלי אסיה חדרה, מסר כי "חתימת ההסכם תקדם את גבעת אולגה ומערב העיר, ותהפוך את חדרה למטרופולין מודרני עם חוף ים מדהים".

הדמיה של הפרויקט, הדמיה: באדיבות אגף הדוברות וההסברה, עיריית חדרה הדמיה של הפרויקט | הדמיה: באדיבות אגף הדוברות וההסברה, עיריית חדרה הדמיה של הפרויקט, הדמיה: באדיבות אגף הדוברות וההסברה, עיריית חדרה

ראש עיריית חדרה חיים אביטן אמר: "ברגע שהפרויקט ייצא לביצוע ועל הקרקע יעלו קוטג'ים יפהפיים, בד בבד ליסודות של מגדלי מגורים רבי קומות ולצד הקמת מלון וטיילת שאושרו אף הם, זה יהווה צעד נוסף במיצוי הפוטנציאל האדיר שיש לעיר והגשמה של חלום להפוך את חדרה לעיר משמעותית מרכזית ומבוקשת במדינת ישראל".

עו"ד אוהד מרחב, המייצג את תושבי גבעת אולגה, מסר ל"כלכליסט" כי "בימים אלו אנו לומדים את ההחלטה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ואת השלכותיה המשפטיות ובודקים את האפשרויות המשפטיות לעצור את הפרויקט, לרבות הגשת תביעת פיצויים נגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגין נזקים". מרחב מוסיף כי התנגדות התושבים לתוכנית המתאר חדרה 2020 התקבלה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ו"בכך נמנעה בניית רצועת מלונות על קו החוף הראשון של שכונת אולגה בחדרה".

חדווה יחזקאלי, חברת מועצת העיר לשעבר ונציגת הירוקים בחדרה, מסרה: "חברו אלינו רוב הגופים הירוקים בארץ כמו אדם טבע ודין, מגמה ירוקה, פורום החופים ועוד מספר אדריכלים שוחרי איכות הסביבה ואנחנו נעשה את אחד המאבקים הגדולים שידעה מדינת ישראל - לשמור על קו האופק של תושבי חדרה ולשמור על חוף הים. עשו פה מחטף מכוער בכל הקשור לחוק החופים, שאוסר לבנות 300 מטר מהחוף".

בעירייה מבהירים כי התוכנית מדגישה את פיתוח השכונה והסביבה, תוך השתלבות במרקם העירוני וכן שדרוג והחייאת השכונה הקיימת. עוד ציינו כי טרם הפקדתה נדונה התוכנית בולחו"ף (הוועדה לשמירת הסביבה החופית), אשר תמכה בתוכנית ומצאה שהיא יכולה לתרום לחיזוקה של העיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות