אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים שי וגיל ויל הם רוכשי השליטה במילגם של קרדן צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

האחים שי וגיל ויל הם רוכשי השליטה במילגם של קרדן

האחים ויל, שאביהם היה בין מייסדי אסם, רכשו את השליטה (64%) בספקית השירותים למגזר המוניציפלי ב־110 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי גם מאיר שמיר ניהל מגעים מתקדמים לרכישת מילגם, אך האחים ויל הציעו מחיר גבוה יותר

24.12.2012, 07:04 | גולן חזני

האחים שי וגיל ויל הם אנשי העסקים שסיכמו על רכישת השליטה בחברת מילגם מידי קבוצת קרדן יזמות שבשליטת יוסף גרינפלד (19.9%), אבנר שנור (17.7%) ואיתן רכטר (5%), כך נודע ל"כלכליסט". האחים ויל חתמו בחודש שעבר על מזכר הבנות לא מחייב לרכישת מלוא אחזקותיה (64%) של קרדן יזמות בחברה־הבת קרדן שירותים מוניציפאליים (קש"מ), שמחזיקה ב־97% ממילגם, תמורת 110 מיליון שקל.

יוסף גרינפלד , צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד , צילום: עמית שעל

בחודש שעבר דיווחה קרדן יזמות על העסקה אולם לא פירסמה מיהו הגוף הרוכש. חתימת הסכם מכירה מפורט אמורה להתבצע לאחר השלמת בדיקת הנאותות ובכפוף להתקיימותם של כמה תנאים מתלים.

משפחת ויל היא מהמשפחות המייסדות של חברת אסם שנותרו בה לאחר שהנפיקה את מניותיה ב־1992. ב־1998 מכר אבי המשפחה, עזריאל ויל, את כל מניותיו (7.4%) באסם לנסטלה תמורת 121 מיליון שקל.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שי וגיל ויל עברו לפני מספר שנים לעסקי נדל"ן ורכשו עם שאול אלוביץ' את השליטה בחברה הבורסאית אי.ג'י.אר.אי, שפעילה בארצות הברית ובמזרח אירופה ומחזיקה בנדל"ן מניב. העסקה במילגם היא הראשונה של המשפחה בארץ. עוד נודע ל"כלכליסט" כי גם מאיר שמיר באמצעות החברה הציבורית שבשליטתו, מבטח שמיר, ניהל מגעים מתקדמים לרכישת מילגם אולם בסופו של דבר סיכמה קרדן עם האחים ויל שהציעו מחיר גבוה יותר.

ביולי השנה דיווחה קרדן יזמות על כוונתה לבצע עסקת בעלי עניין, שבמסגרתה תמכור את מניותיה (64%) בקש"מ לחברה־הבת הנוספת, קרדן ישראל, בתמורה ל־97.8 מיליון שקל, ששיקף לקש"מ שווי של 152.8 מיליון שקל. עסקה זו לא יצאה בסופו של דבר אל הפועל לאחר שהתקבלו הצעות גבוהות יותר לרכישת השליטה במילגם. קבוצת קרדן מצויה תחת מאמץ מתמשך להנזיל את נכסיה כדי לנסות לעמוד בחובות לבעלי האג"ח ולבנק דיסקונט.

קרן תשתיות ישראל מחזיקה במניות הנותרות של קש"מ (36%), אותן רכשה ביולי השנה בהקצאה לפי שווי חברה של 152 מיליון שקל. קש"מ פועלת באמצעות מילגם, שמעניקה שירותים למגזר המוניציפלי בישראל וביניהם ניהול מערכי גביית הכנסות של רשויות מקומיות, לרבות תשלומי ארנונה, מים וחניה. שירות נוסף שמספקת החברה הוא שירותי תחזוקה לרשת המים כמו גם קריאת מדי מים.

מקרדן יזמות לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות