אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק הרווחים הכלואים: 6 חברות שילמו עד כה 200 מיליון שקל צילום: בלומברג

חוק הרווחים הכלואים: 6 חברות שילמו עד כה 200 מיליון שקל

על פי נתוני רשות המסים הרווחים הכלואים מגיעים לכ־120 מיליארד שקל, רובם בידי חברות ענק כגון טבע, אינטל, אמדוקס ומוטורולה. הוראת השעה מאפשרת הפחתת מס על הרווחים הכלואים

23.12.2012, 20:04 | הדר קנה
במסגרת הוראת השעה המאפשרת לחברות להפשיר את הרווחים הכלואים, בהנחת מס משמעותית, החליטו עד כה 6 חברות להיכנס לתחולת החוק. כך על פי נתוני רשות המסים. הפשרת הרווחים הכלואים של שש החברות תכניס לקופת המדינה 200 מיליון שקל.

על פי נתוני רשות המסים הרווחים הכלואים מגיעים לכ־120 מיליארד שקל, רובם בידי חברות ענק כגון טבע, אינטל, אמדוקס ומוטורולה. בהוראת השעה נקבע כי חברות שירצו לשחרר רווחים כלואים ישלמו על הרווחים מס של 6%-17.5% במקום מס של 10%-25%, לפי חוק עידוד ההשקעות הישן. כלומר, החברות יקבלו הנחה בשיעור של 40%-70% מהמס שאותו היו אמורות לשלם.

הוראת השעה צפויה להכניס לקופת המדינה כ-3 מיליארד שקל, צילום: בלומברג הוראת השעה צפויה להכניס לקופת המדינה כ-3 מיליארד שקל | צילום: בלומברג הוראת השעה צפויה להכניס לקופת המדינה כ-3 מיליארד שקל, צילום: בלומברג

יש לציין כי עדיין לא מדובר בחברות הגדולות, שעל פי הנתונים מחזיקות ברשותן את רוב הרווחים הכלואים בהיקפים הגדולים. ברשות המסים מעריכים כי רוב הכסף ייכנס דווקא במהלך השנה הבאה.

חוק הרווחים הכלואים שאושר בנובמבר השנה, עורר מחלוקת קשה וזכה לביקורת ציבורית בשל העבודה כי הוא מעניק לחברות מרוויחות הטבות מס משמעותיות.

על פי הערכת משרד האוצר ורשות המסים, הוראת השעה צפויה להכניס לקופת המדינה כ-3 מיליארד שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות