אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירות למשקיעים במקום תה"ל צילום: עמית שעל

דירות למשקיעים במקום תה"ל

דרור הלוי צפוי להקים קבוצת רכישה שתשלם 80 מיליון שקל עבור מתחם תה"ל בת"א

24.12.2012, 09:11 | שי פאוזנר

חברת העיר החדשה שבבעלות דרור הלוי מתכננת להקים קבוצת רכישה שתבנה בניין במקום בית תה"ל (תשתיות המים לישראל) בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".

מתחם תה"ל בין הרחובות מאנה ואבן גבירול בתל אביב, צילום: ענר גרין מתחם תה"ל בין הרחובות מאנה ואבן גבירול בתל אביב | צילום: ענר גרין מתחם תה"ל בין הרחובות מאנה ואבן גבירול בתל אביב, צילום: ענר גרין

הלוי ותה"ל נמצאים בשלבים האחרונים לקראת חתימת הסכם, ולפיו חברת העיר החדשה תקים קבוצת רכישה שתרכוש את המתחם הממוקם בשטח של 3.1 דונמים בין הרחובות אבן גבירול ומאנה בתל אביב, מתה"ל שבבעלות חברת קרדן.

לפי ההערכות בשוק, קבוצת הרכישה תשלם כ־70 מיליון שקל עבור המתחם, בתוספת היטלים שיעמדו על כ־10 מיליון שקל. על פי ההערכה, את המימון לפרויקט תיתן אחת מחברות הביטוח הגדולות בשוק הישראלי. הלוי נמצא במגעים עם חברות ביטוח בעניין זה. אם ייחתם ההסכם מדובר יהיה באירוע נדיר שבו חברת ביטוח מממנת פרויקט של קבוצת רכישה.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי התוכנית, שכבר נמצאת בשלבי אישור מתקדמים, היא להרוס את המתחם בן שלוש הקומות שבו פועל מטה תה"ל לאורך עשרות שנים ולהותיר רק את קומת המסחר בו, ומעליה לבנות מבנה גדול של ארבע קומות בשטח של 6,111 מ"ר עם 96 דירות קטנות של 2–4 חדרים. לאור מיקום המתחם וגודל הדירות ניתן להניח שרוב הרוכשים יהיו רוכשי דירות להשקעה. תה"ל כבר החלה לפני 13 שנה לקדם תוכנית למכירת המתחם שבו פועלים משרדיה בתל אביב. ב־2010 חתמה תה"ל על הסכם למכירתו לחברה־האם שלה קרדן, שבמסגרתו גם הוחלט כי תה"ל תשכור שטח חליפי להנהלתה במגדל של קרדן בציר בגין בעיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות