אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות משפר במיליוני שקלים את ההצעה לרכישת מבט סל

בלעדי לכלכליסט

פסגות משפר במיליוני שקלים את ההצעה לרכישת מבט סל

לאחר שבית ההשקעות הגיש הצעה נמוכה לרכישת פעילות תעודות הסל של מיטב ויצא מהמשחק, מיטב הציע לפסגות לשפר ההצעה

24.12.2012, 13:22 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות פסגות משפר את ההצעה שלו לרכישת פעילות תעודות הסל של מיטב במיליוני שקלים, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון שעבר היה המועד האחרון להגשת הצעות מחיר כתובות לרכישת פעילות תעודות הסל של מיטב. זאת לאחר שמיטב נדרשה למכור את הפעילות על ידי הממונה על ההגבלים העסקים לקראת המיזוג עם בית ההשקעות דש וזאת לא יאוחר מסוף השנה הקרבה.

רק שני גופים הגישו הצעות מחיר - פסגות ומנורה. המחיר בו נקבה מנורה עמד על כ-150 מיליון שקלים בעוד המחיר בו נקב פסגות שמחזיק בפעילות תעודות סל קיימת היה נמוך בהרבה ועמד על כ-120 מיליון שקלים. פסגות כללו בהצעה מנגנון התאמה של המחיר על בסיס הרווחיות העתידית של מיטב תעודות סל.

עם פתיחת המעטפות הופתעו במיטב לגלות עד כמה ההצעה של פסגות נמוכה. זאת על רקע הערכות כי פסגות יתאמץ מאד לרכוש את הפעילות לאחר שהפסיד בהליך ההתמחרות לרכישתה בעבר. כזכור, פעילות תעודות הסל של מיטב נרכשה מכלל פיננסים כאשר פסגות התמודד אף הוא אז על רכישת הפעילות אך הפסיד על רקע הצעת המחיר הנמוכה בה נקב.

לפסגות יש הרבה יותר מה להרוויח מרכישת פעילות תעודות הסל של מיטב מאשר למנורה. הסיבה לכך היא שלפסגות יש כבר חברת תעודות סל קיימת עם מנגנון וצוות עובדים משומן.

חגי בדש מנכ"ל פסגות, צילום: נמרוד גליקמן חגי בדש מנכ"ל פסגות | צילום: נמרוד גליקמן חגי בדש מנכ"ל פסגות, צילום: נמרוד גליקמן

בשוק תעודות הסל היתרון לגודל הוא מכריע ולכן יש חשיבות גדולה לפסגות לרכוש את מיטב סל, הגוף האחרון שצפוי להימכר בשנים הקרובות. מצד שני, מנורה מעוניינת מאד להיכנס לתחום ואף על פי שהיא לא צפויה להרוויח מהרכישה בשנים הקרובות וכן תיאלץ לקחת איתה את כל צוות העובדים היא מוכנה לשלם פרמיה גבוהה יותר מהשווי הכלכלי המוערך של הפעילות.

לאחר פתיחת המעטפות פנה מנכ"ל מיטב, אילן רביב למנכ"ל פסגות, חגי בדש ואיפשר לו להשוות את ההצעה של פסגות לזו של מנורה. בפסגות הסכימו להוסיף מיליוני שקלים בודדים, כך שעדין ההצעה של מנורה גבוהה יותר.

בינתיים פועלים במיטב לנסות ולקבל הארכה למועד שבו דרש הממונה על ההגבלים העסקיים למכור את הפעילות. לפי תנאי אישור המיזוג בין דש ומיטב על פעילות תעודות הסל להימכר לא יאוחר מסוף השנה הקרבה. לוח הזמנים הצפוף פוגע במיטב שכן הרוכשים הפוטנציאלים מודעים לו ולוחצים את המחירים כלפי מטה בשל כך.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" תנאי נוסף לאישור המיזוג הוא איסור על דש-מיטב להעביר נושאי משרה בכירים ממיטב תעודות סל לגוף הממוזג. ואמנם ביום חמישי האחרון דיווחו בתי ההשקעות כי מי שינהל את פעילות תעודות הסל של דש-מיטב הם דוד אללוף ואיל סגל - המשמשים היום כמנהלים המשותפים של חברת תעודות הסל תכלית של דש.

במידה ומנורה תזכה בתהליך היא צפויה לתת הצעה למנכ"ל מיטב תעודות סל - ליאור כגן להתמנות לתפקיד המנכ"ל של הפעילות תחת מנורה. זאת בניגוד לפסגות שרק באחרונה מינה את גיל שפריא כמנכ"ל חדש לפעילות במקומו של טל ורדי שפרש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות