אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי האג"ח של סקיילקס אישרו את מכירת השליטה לחיים סבן צילום: Paul Morigi

נחשף בכלכליסט

בעלי האג"ח של סקיילקס אישרו את מכירת השליטה לחיים סבן

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט" רוב גורף (למעלה מ-99.5%) של בעלי האג"ח הצביעו בעד העסקה; מנכ"ל סקיילקס: "ההצבעה מחזקת את תחושתנו שהעיסקה טובה לבעלי החוב של החברה"

24.12.2012, 16:06 | גולן חזני ומעין מנלה

כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט" אסיפות מחזיקי האג"ח של סקיילקס, אישרו ברוב גורף את מכירת השליטה בחברה לחיים סבן, כך עולה מהודעות החברה היום (ב') לבורסה בתל אביב. בכך, הוסר המכשול המרכזי בעיסקת פרטנר.

קראו עוד בכלכליסט

ההצבעה נערכה בכל סדרה מתוך סדרות האג"ח של החברה בנפרד. 99% מהמשתתפים באסיפת בעלי האג"ח מסדרה א' הצביעו בעד העסקה. אסיפת בעלי האג"ח מסדרה ב' של החברה אישרה את העסקה פה אחד, וכך גם באסיפת בעלי האג"ח מסדרה ג'. באסיפת בעלי האג"ח מסדרה ד' 99.65% מהמשתתפים הצביעו בעד העסקה ובאסיפת בעלי האג"ח מסדרה ו' אושרה העסקה ברוב של 99.9%.

המחזיקים באג"ח מסדרה ט' של החברה אישרו את העסקה ברוב של 99.87%, כמו כן, 99.5% מבעלי אג"ח ח' שנכחו באסיפה אישרו את העסקה ו-99.98% ממחזיקי אג"ח ז' הצביעו בעד העסקה. באסיפת בעלי אג"ח סדרה 1 אושרה העסקה פה אחד.

חיים סבן שרוכש את השליטה יעביר לסקיילקס 250 מיליון שקל ויקח על עצמו חוב של 300 מיליון דולר להאצ'יסון מהונג-קונג שיפרס על 7 שנים ויהיה בריבית שיקלית במקום דולרית. סבן יחזיק כ-33% מהחברה לאחר שירכוש גם 2% עד 4% מאחזקות המוסדיים.

אילן בן דב וחיים סבן, צילום: צביקה טישלר אילן בן דב וחיים סבן | צילום: צביקה טישלר אילן בן דב וחיים סבן, צילום: צביקה טישלר
 

יהל שחר, מנכ"ל סקיילקס, התייחס לתוצאות ההצבעה ואמר כי: "אני שמח שמחזיקי האג"ח הביעו את דעתם בצורה נחרצת על העיסקה, וזה מחזק את תחושתנו שהעיסקה טובה לבעלי החוב של החברה, כמו גם לשאר מחזיקי העניין בחברה – בעלי המניות, העובדים, הספקים והלקוחות. אישור מחזיקי האג"ח לעיסקה כאמור סולל את הדרך להשלמת העיסקה כאשר עם סיום בדיקת הנאותות מחר, אישור בנק המזרחי שכבר התקבל, והעובדה כי הסכמת הממונה על ההגבלים העסקיים אינה נדרשת לעיסקה זו, התנאי המתלה המהותי היחיד שיוותר הינו אישור קבוצת סבן כבעל שליטה בפרטנר על ידי משרד התקשורת, שאין סיבה שלא יתקבל במהרה."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות