אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ציפי לבני: "במקום להסתכל כמה פוליטיקאים מרוויחים תדאגו שהם יצדיקו את התלוש שלהם"

יו"ר התנועה בוועידת "תחזיות 2013": "שינוי סדר העדיפויות הלאומי צריך להתבטא בנטרול הכוח של הסקטורים שיש להם כוח פוליטי על ראש ממשלה חלש"

25.12.2012, 10:13 | רותי לוי
"אנחנו נמצאים לפני האטה. מערכת הבחירות בישראל היא לא רק מערכת שאזרחי מדינת ישראל מסתכלים עליה, אלא גם בעולם. תהליכים לבידוד וחרמות נמצאים בעמדת המתנה. האינתיפאדה נמצאת בעמדת המתנה. הקשר בין המצב המדיני למצב הכלכלי הוא מאד פשוט – אם אנחנו נהיה על השולחן בדאבוס אנחנו במסלול המראה, אם נהיה בבית הדין בהאג אנחנו במסלול התרסקות", כך אמרה יו"ר "התנועה", ציפי לבני, בוועידת "תחזיות 2013" של "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

לבני דיברה על הצורך בשינוי סדר העדיפויות הלאומי. "אנחנו מדברים על זה שייצוא הוא מסלול מרכזי בכלכלה שלנו והצרכן באירופה שיסתכל על התווית יראה לא רק: 'מייד אין התנחלויות' אלא 'מייד-אין ישראל'. לא ייתכן שראש הממשלה מודיע שישראל היא מדינת סטארט-אפ ובאותו הזמן שהיא נמצאת לפני השמדה ואיום קיומי, כי למה שמישהו מניו יורק או מלונדון ישקיע במדינת ישראל עם איומים כאלה? האיומים האלה מכניסים אותנו להמשך בידוד.

ציפי לבני נואמת בוועידה, צילום: אוראל כהן ציפי לבני נואמת בוועידה | צילום: אוראל כהן ציפי לבני נואמת בוועידה, צילום: אוראל כהן

"שינוי סדר העדיפויות הוא לא רק בין סוגי המיסוי השונים אלא בנטרול הכוח של הסקטורים שיש להם כוח פוליטי על ראש ממשלה חלש. אם אנחנו מסתכלים על ממשלת נתניהו הסקטורים השותפים הם החרדים והמתנחלים. אנחנו רואים את תשלומי ההבראה שמשמרים את המצב הקיים שהוא בלתי נסבל מבחינת שוויון בנטל. המדינה לא יכולה להתקיים בלי שכל אדם בן 18 יתרום בדרך כלשהי.

"אי אפשר להיות נחמד לכולם כל הזמן. התוצאה היא שכל הנטל ימשיך להיות על אותו מעמד ביניים והשינוי במיסוי ובגביית הון שחור לא ישנו את המצב שלהם. בוודאי שההחלטה של נתניהו להוריד את מסי החברות מתוך איזה הסתכלות על אירלנד תוך כדי קריסה של אירופה הייתה מוטעית. אבל כל מי שמסתכל על גביית הון שחור ואני בעד ועל רווחים כלואים שזה בסדר גמור ועל גבייה מעשירונים העליונים צריך לשים בצד זה מספרים ולא מספרים פיקטיביים אלא מספרים אמיתיים ואי אפשר למלא עם זה את הבור בתקציב".

"פעם אחת צריך לקחת את המונופול שנקרא מנהל מקרקעי ישראל וליצור דיור בר השגה ולאפשר בכל תוכניות בינוי איקס אחוז על בסיס מחיר למשתכן. אסור להעלות מסים רוחביים. הזכרתם את תלוש המשכורת שלי זה פופוליסטי - הליכוד הולך להוציא 50 מיליון שקל על תעמולת בחירות כאשר מדינת ישראל נמצאת במצב כלכלי לא פשוט. במקום להסתכל כמה פוליטיקאים מרוויחים תדאגו שהם יצדיקו את התלוש שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מספיק עם השטויות האלה שהיא לא עשתה כלום - זה שקר. מצביעים לבני.
האישה הציעה חוק חובת שירות המדינה והחברה חוק חדש, תיקון לחוק איסור הפליה במוצרים תיקון - מניעת הדרת נשים מהמרחב הציבורי, תיקון לחוק הרשות לקידום מעמד האשה - מניעת הדרת נשים מהמרחב הציבורי, תיקון לחוק שיווי זכויות האישה - הגנה מפני הגבלה על חופש הביטוי ועל חופש התנועה, חוק מתן ייצוג הולם לנשים בוועדות למינוי נושאי משרה שיפוטית תיקוני חקיקה וחוק-יסוד : תקציב המדינה. לא יודע אם סיפרו לכם בשיעור אזרחות אבל לאופוזיציה אין רוב בכנסת ולכן הקואליציה יכולה לחסום הצעות חוק של האופוזיציה. כמה חוקים העביר ביבי כשהוא היה אופוזיציה??
בן  |  25.12.12
3.
מה את עשית באופיזיציה יא ליבני ?
ליבני היקרה בך אני לא בוחר. נקודה היה לך 4 שנים באופוזיצה ולא עשית כלום היה לך 4 שנים אפשרות להצטרף לממשלת אחדות להשפיע על: -שינוי שיטת הבחירות ולחזק את מעמד הביניים -הוצאת ש"ס ויהדות התורה ליצור ממשלה רחבה וחזקה -שיפור התחבורהת רכבות - הוזלת הדיור - טיפול בארגונים כוחניים - עובדי הנמל, מנהל מקרקיע ישראלת עובדי הרכבת, מקורות, ח' החשמל - איכות הסביבה - טיפול במהגרים הלא חוקיים הייתי זוכר אותך ואת מפלגתך לטובה בגלל שראיתם את טובת בוחרים שלכם, ראיתם קצת רחוק אבל האגו או משהו אחר הביא אותכם לאובדן לא תודה, איני מעוניין בכם ! בחירות הזה ? קל לדבר קשה לבצע, אין ראינה
מעמד הביניים , מרכז  |  25.12.12