אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן ישראל בוחנות אפשרות למכירת החזקותיה בזכיינית אוויס צילום: עמית שעל

קרדן ישראל בוחנות אפשרות למכירת החזקותיה בזכיינית אוויס

הרוכשת: חברת UMI, יבואנית מותגי ג'נרל מוטורס שברולט, ביואיק וקדילאק. על פי הערכות בענף הרכב מוערך גובה העסקה במאות מיליוני שקלים

25.12.2012, 11:56 | תומר הדר

קרדן ישראל וחברת המזרח לאחזקות, חברת האחזקות של משפחת עיני, בעליה של UMI דיווחו היום (ג') כי החברות בוחנות אפשרות למכירת החזקותיהן בקרדן רכב, זכיינית חברת הליסינג וההשכרה אוויס לחברת UMI, יבואנית מותגי ג'נרל מוטורס שברולט, ביואיק וקדילאק.

כיום קרדן ישראל וחברת המזרח מחזיקות ביחד ב-74.3% ממניות אוויס שווה בשווה ואילו יתרת המניות מוחזקת בידי הציבור. על פי הערכות בענף הרכב מוערך גובה העסקה במאות מיליוני שקלים. העסקה עצמה תתבצע באמצעות תשלום במזומן או באמצעות מניות UMI. בנוסף הודיעו החברות כי בעתיד יבחן מהלך שבמסגרתו יירכשו גם החזקות הציבור באוויס בתמורה למניות UMI או לתשלום במזומן, מהלך שימחק את אוויס מן המסחר בבורסה ויהופכה לחברה פרטית. העסקה, יש להדגיש, כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים. 

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה הודיעה UMI על רה ארגון מקיף שיצא לפועל במהלך השנה הבאה. במסגרת הרה ארגון יפרוש המנכ"ל המכהן אבי ארוך ויוחלף על ידי דוד עיני, יו"ר UMI. UMI עצמה ממוקמת כיום במקום ה19 בטבלת המכירות של איגוד יבואני הרכב, עם 9,474 מכוניות שנמסרו במהלך 11 החודשים הראשונים של 2012.

על פי הערכות בענף צפויה החברה למסור השנה כ11 אלף מכוניות. לשם השוואה, בשנת 2011 ניצבה UMI במקום ה16 בטבלה עם כ17 אלף מסירות. מעבר לירידה במסירותיה חוותה UMI בשלהי 2010 משבר, לאחר שזיכיון השיווק של אופל עבר לידי קבוצת שלמה, שצפויה למסור השנה מעל 4,000 מכוניות אופל חדשות, יותר משליש ממסירותיה הצפויות של UMI. עם השלמת מכירת האחזקות תצטרף UMI לרשימת יבואניות הרכב המחזיקות בחברת ליסינג, בינן נמנית קבוצת קרסו, המחזיקה בLEASE 4U ודוד לובינסקי המחזיקה בפריים ליס. על פי הערכות בענף הרכב, בדומה לדוד לובינסקי וקבוצת קרסו, גם UMI תשתמש באוויס כזרוע שיווקית להפצת מכוניות ג'נרל מוטורס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות