אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אטיאס: "אנחנו חייבים להיות בלם לתקציב הקרוב"

שר השיכון הדגיש בוועידת תחזיות 2013 של "כלכליסט" שעוני הוא סקטור ואינו מנת חלקה של החברה החרדית בלבד, אך בסוף דבריו דרש תקציבים לחרדים

25.12.2012, 11:08 | רותי לוי

"הלכנו לבחירות כי תקציב 2013 מגיע אחרי תקציבים דו-שנתיים שנכשלו. פשוט כי מדינת ישראל לא יודעת לתכנן תקציב לשנתיים ולצפות את השינויים מראש. אנחנו לא יודעים לתכנן הוצאות לשנתיים ולא הכנסות לשנתיים". כך נאם שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס (ש"ס) בוועידת "תחזיות 2013" של "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

"התקציב הדו שנתי עבד בצורה חד פעמית בהרכבת הממשלה שהייתה בסוף מרץ 2009, אבל אסור להתאהב בסיפור הזה כי הוא לא הוכיח את עצמו. היו מספר התאמות בתקציב, אבל כשאומרים התאמות זה מכבסת מילים לקיצוצים, שמי שחוטף אותם זה מי שאין לו.

שר השיכון אריאל אטיאס בוועדית תחזיות 2013 של "כלכליסט", צילום: אוראל כהן שר השיכון אריאל אטיאס בוועדית תחזיות 2013 של "כלכליסט" | צילום: אוראל כהן שר השיכון אריאל אטיאס בוועדית תחזיות 2013 של "כלכליסט", צילום: אוראל כהן

"אנחנו, תנועת ש"ס, מייצגים את אלה שאין להם. אנחנו חושבים שלעוני אין כיפה. לא המדרש עיקר אלא המעשה ולכן אתן כמה דוגמאות: הוספנו לתקציב המדינה בהסכם קואליציוני 1.5 מיליארד שקל לקצבאות ילדים, זה לא רק לחרדים ולמשפחות מרובות ילדים – כל משפחה עם שניים שלושה ילדים קיבלה כסף בזכות תנועת ש"ס. בתקציב 2009 הביאו עליית מע"מ על פירות וירקות – זה שורה אחת בחוק ההסדרים ששווה 1.8 מיליארד שקל, מי שיש לו לא מבין בכלל – הוא לא יודע כמה עולה קילו עגבניות אבל למי שאין לו המע"מ הזה הוא הרבה כסף, אנחנו ביטלנו אותו ודאגנו לכל מי שאין לו. אנחנו נלחמנו וביטלנו את מס בצורת אנשים שצריכים מים כי יש להם הרבה ילדים אז יותר מקלחות וכביסות. אנחנו דואגים לכל הסקטור. אנחנו נאבק למען החלשים שמרוויחים 4,000 שקל בחודש וכל דבר כזה מפיל אותם.

"אנחנו חייבים להיות בלם לתקציב הקרוב, להזכיר לכם שבתקציב הבא כבר הודיעו שהולכים לקצץ 15 מיליארד שקל, ואני קורא לראש הממשלה ושר האוצר הנוכחיים – תגידו ממה אתם מתכוונים לקצץ. כי על זה הבחירות. הדרך של להשיג כסף ולא אכפת מאיפה היא לא שוויון בנטל.

"הבחירות שיהיו בינואר הן בחירות על דרך ועל איך המדינה רוצה להיראות מול האזרחים שלה. אנחנו רוצים שממשלת ישראל תוסיף תקציבים משמעותיים לגייס חיילים לנחל החרדי, שיהיו תקציבים להכשרה מקצועית של החברה החרדית שרוצה להשתלב בכוח העבודה. יש לנו למעלה מ 6,000 סטודנטים חרדים היום, זה לא היה בעבר. מי נלחם על זה? אנחנו", סיכם אטיאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות