אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בועז מעוז: "העובד הישראלי עובד הרבה יותר קשה מכל עמית בעולם" צילום: אוראל כהן

תחזיות 2013

בועז מעוז: "העובד הישראלי עובד הרבה יותר קשה מכל עמית בעולם"

מנכ"ל סיסקו ישראל אמר בוועידת כלכליסט כי עובד בחברת הייטק מייצר עבודה בתחומים נלווים ל-3 עד 6 עובדים במשק, לכן, בתקופה של משברים סיסקו מגבירה את ההשקעה במדינות

25.12.2012, 12:35 | ענת ציפקין
"אני כבר בן 43, איני צעיר. אולם איני עדיין שייך לדור המבוגר מאוד, אני שייך לדור שנכנס עכשיו לעמדות שמשפיעות על קבלת ההחלטות במשק", כך פתח את דבריו בועז מעוז, מנכ"ל סיסקו ישראל בוועידת תחזיות 2013 של "כלכליסט". מעוז ביקש להסביר למה הוא אופטימי, בוחר לגדל את ילדיו בישראל , וכיצד הוא רואה את המדינה עוד חמש שנים, כמו גם כיצד החברה אותה הוא מנהל קשורה לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית הנתבים סיסקו מעסיקה בעולם 70 אלף עובדים, ואלפיים מתוכם בישראל. מחזור המכירות של סיסקו העולמית 45 מיליארד דולר, והחברה ממשיכה לחפש השקעות גם בישראל.

בועז מעוז, מנכ"ל סיסקו ישראל בוועידת תחזיות 2013 של "כלכליסט", צילום: אוראל כהן בועז מעוז, מנכ"ל סיסקו ישראל בוועידת תחזיות 2013 של "כלכליסט" | צילום: אוראל כהן בועז מעוז, מנכ"ל סיסקו ישראל בוועידת תחזיות 2013 של "כלכליסט", צילום: אוראל כהן

"אנחנו מדינת סטארט אפ. פועלות כאן 3500 חברות הזנק, לעומת לא יותר מ-700 חברות בכל מערב אירופה. זה יתרון ענק של ישראל", אמר מעוז . "ישראל שנייה רק לקנדה במספר התארים האקדמיים לנפש". מעוז הוסיף שהחברה הישראלית והמדינה משקיעה בתשתיות טכנולוגיות. "יש קשר ישיר בין גידול התמ"ג הישראלי לגידול בהוצאה על טכנולוגיות מידע".

לדבריו, בתשתית היכולות של מדינת ישראל, ההשקעה בתשתית החינוך היא ההכרחית ביותר. "העובד הישראלי עובד הרבה יותר קשה מכל עמית בעולם. המנהלים בארץ מעריכים ומוקירים את זה. דבר נוסף, הוא גמישות וחשיבה מחוץ לקופסה", אמר מעוז והתייחס לסיסקו, בה העובד נמדד על פי תוצאות ומשווה את התוצאות לשווקים אחרים. "בסין יוצאים לשוק כל שנה חצי מיליון מהנדסים. 300 אלף בהודו. סיסקו והחברות המקבילות בעולם פונות רק לשני אחוז העליונים של ההיקף הזה. בישראל נוספים כל שנה כמה אלפי מהנדסים בלבד. ועל זה חייבים להמשיך לשמור".

מעוז הוסיף כי עובד בחברת הייטק מייצר עבודה בתחומים נלווים למשק לבין 3 ל-6 עובדים. לכן, בתקופה של משברים סיסקו מהדקת את ההשקעה עם הממשלות, ומשקיעה במדינות. זה גם מה שעשינו עכשיו. השקענו לפני שלושה חודשים ב-NDS הישראלית. בתמורה ל-5 מיליארד דולר. החברה היא בריטית, אבל לב הפעילות שלה בישראל, וכך הפכנו לאחד ממעסיקי ההיי טק הגדולים ביותר בארץ. אנחנו ממשיכים לחפש השקעות בישראל. מאמינים בכוח העבודה כאן, ובהנהגה של המדינה שיודעת מה צריך לעשות כאן".

בנוסף, לדבריו, המעבר לדרום של בסיסי צה"ל לדרום יפתור לדעתינו חלק גדול מהבעיות: "צפיפות במרכז, חיבור הפריפריה למרכז, תשתיות לאומיות שיתפתחו בדרום ועוד" מהפכות גדולות כאלה, משנות מציאות, וצה"ל מגשים חזון זה, אמר, והוסיף כי "המעבר יעלה את רמת החינוך בפריפריה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אני מתכנת כבר 13 שנה .
עבדתי בהרבה חברות. אני נמצע בעבודה הרבה שעות אך לא עובד הרבה. בזמן עבודה אני גולש לאתרי מחירות , לאתרי מכוניות , אופנועים. לאתרי היכרויות. 3 פעמים יצאתי להיפגש עם נשים בזמן העבודה. כל יום אנו הולכים לאכול במסעדות. אחרי אוכל עושים סיבוב בקניון רעננים. כך עובדים בהי-טק.
אלכס , תל אביב  |  25.12.12
לכל התגובות