אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב ויינשטיין: "השקעה לטווח ארוך לא באה יותר בחשבון. עדיף להיזהר ולשמור על הכסף" צילום: עמית שעל

יעקב ויינשטיין: "השקעה לטווח ארוך לא באה יותר בחשבון. עדיף להיזהר ולשמור על הכסף"

מנהל ההשקעות הראשי של מגדל שוקי הון, אמר בוועידת תחזיות 2013 של "כלכליסט", כי הסכנה לירידות בשוק ההון ב-2013 משמעותית וגדולה, מספיק שתבוא איזושהי אכזבה ותשמוט את הבסיס לרצף העליות

25.12.2012, 15:04 | רותי לוי
"השקעה לטווח ארוך לא באה יותר בחשבון. עדיף להיזהר ולשמור על הכסף", כך אמר בוועידת "תחזיות 2013", יעקב ויינשטיין, מנהל ההשקעות הראשי של מגדל שוקי הון.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ויינשטיין, "אין ויכוח שהעולם כולו הולך לכיוון של צמיחה כלכלית מאד זעומה (1%) על הגבול של העדר צמיחה. יש מקומות שבהם אין ויכוח שהמצב יותר קשה - אירופה היא מתה מהלכת ארה"ב קצת יותר טוב, ברזיל על הקרשים. יש לנו שווקים שאומרים לנו בפירוש אתה לא הולך לקבל צמיחה כלכלית גבוהה ואל לך לצפות בהתאם לכך שהרווחים יצמחו".

ויינשטיין התייחס גם לשוק המניות ואמר: "שנת 2012 היא השנה הראשונה שקיבלנו עליות במניות אבל לאורך זמן עליות אלה לא יכולות להימשך. כרגע, מרבית המשקיעים אופטימיים ומדברים על עליות יפות ב-2013, הסכנה לאכזבה היא משמעותית וגדולה, מספיק שתבוא איזושהי אכזבה ותשמוט את הבסיס לרצף העליות.

וינשטיין בוועידה, צילום: עמית שעל וינשטיין בוועידה | צילום: עמית שעל וינשטיין בוועידה, צילום: עמית שעל

בהקשר להשקעה באיגרות החוב הממשלתיות אמר ויינשטיין כי "המחירים של אגרות החוב של גרמניה וארצות הברית בנויים על הרצון למנוע סיכון יותר מאשר על היגיון כלכלי".

לדבריו, המקום העיקרי שניתן לראות בו את ההגיון הכלכלי הוא מה שקורה ביפן. "ההיחלשות של הין היפני תלווה אותנו ב-2013 בצורה פונדמנטלית ואולי גם יגיע ל-2014", הסביר ויינשטיין, "גם אם לא נראה שווקים פורחים באירופה ובארה"ב נראה את הריצה ליין יחד עם הריצה לדולר. לגבי היורו, השינוי שראינו והתיקון הגדול ואם אני צריך להמר עליו אני מעדיף או להיות בחוץ או להיות נגטיבי לגביו ולהישאר עם הדולר. יותר נראה לי משבר בדולר לתוך 2014. במשך 20 שנה הציבור האמריקאי מקטין השקעה במניות. הטעמים השתנו והרצון לשמור על הכסף היה עדיף על הרצון להשיג תשואה", סיכם ויינשטיין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות