אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר חברת החשמל: "ב-2013 נתחיל תהליך של חשמל נקי יותר וזול יותר" צילום: עמית שעל

תחזיות 2013

יו"ר חברת החשמל: "ב-2013 נתחיל תהליך של חשמל נקי יותר וזול יותר"

יפתח רון טל דיבר בוועידת תחזיות 2013 של "כלכליסט" על השינוי הצפוי בחברה: "נקטין את כוח האדם, נבטל את הטבת החשמל"

25.12.2012, 15:46 | רותי לוי
"מדינת ישראל יכולה לעבור בעתיד הקרוב ממצב של חוסר יציבות ומשבר אנרגטי למצב של יציבות וביטחון אנרגטי בתנאי שנממש שני תנאים – את מהפכת הגז ואת הרפורמה במשק החשמל" כך אמר יו"ר חברת החשמל, האלוף (במיל') יפתח רון טל בוועידת "תחזיות 2013" של "כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

"במאי-יוני 2013 נתחיל לקבל גז ממאגר תמר. כבר ב-2013 נגיע למצב ש-40% מהדלקים הם גז. נתחיל בתהליך של חשמל נקי יותר ובעתיד גם זול יותר. המעבר מחוסר יציבות ליציבות בראש ובראשונה עובר דרך מהפכת הגז".

רון טל בוועידה. "חברת החשמל תייצר לא יותר מ-60% מהחשמל  בישראל ב-2020", צילום: עמית שעל רון טל בוועידה. "חברת החשמל תייצר לא יותר מ-60% מהחשמל בישראל ב-2020" | צילום: עמית שעל רון טל בוועידה. "חברת החשמל תייצר לא יותר מ-60% מהחשמל  בישראל ב-2020", צילום: עמית שעל

על הרפורמה במשק החשמל אמר רון טל: "הרפורמה הזו היא אירוע הכרחי ברמה ההיסטורית, ואין דרך אלא לממש אותה במהלך השנה הקרובה. לא נעבור עוד שנה במשק החשמל אם לא נשלים את הרפורמה הזו. גדרי המחלוקת הולכים ומצטמצמים, יש הסכמה על מרבית הנושאים בין החברה, המדינה והעובדים".

"הרפורמה במשק החשמל תביא ב-2020 למצב שבו חברת החשמל תייצר לא יותר מ-60% מהחשמל במדינה, 40% מהחשמל ייוצר בתחנות פרטיות (בניגוד לאחוזים בודדים כיום). יופרטו 3,000 מגה וואטים של תחנות כוח: תחנת D המתוכננת תהיה תחנה פרטית, רמת-חובב ואלון-תבור יימכרו. התשתית לא יכולה להיות מופרטת, ההולכה והחלוקה לצרכנים יישארו באחריות חברת החשמל, אך האספקה תהיה חלק מהתחרות".

יו"ר חברת החשמל צופה שינוי ארגוני משמעותי בחברת החשמל: "תחנות הכוח יהפכו למרכזי רווח. אנחנו נקטין את כוח האדם בחברת החשמל בסדר גודל של 2,000 עובדים קבועים, נבטל את הטבת החשמל, נגדיל את הגמישות הניהולית להנהלת חברת החשמל. אנחנו מוכרים נכסים, נשנה את מבנה ההון של החברה ונרחיב את הפוטנציאל היזמי של החברה בארץ ובחו"ל".

עלות הרפורמה, להערכת חברת החשמל, היא 6-5 מיליארד שקל, "זה עולה כסף" אומר רון טל, "אבל כל העלויות יחזרו למשק בתוך 8-5 שנים מבלי שמתחשבים בתועלות הנוספות. לא צריך להתרגש מהמספרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אם אתה באמת רוצה להוציא את חברת החשמל מהמשבר אז תקשיב:
1.תיהיה חזק מול הרגולטור ואל תסכים לעשות יותר עבודות שאינם רווחיות שכיום הם 90% מהעבודות שחברת החשמל עושה . או שתבקש עבורם תגמולים שיקדמו את החברה, לא בהכרח כסף. 2.במקום שיצרנים פרטיים יבנו תחנות כוח סולאריות שבתחילה אמרו שזה לא משמעותי ותראה היום לאן הגענו . חברת החשמל תבנה תחנות שכאלה . 3. טורבינת רוח ופנלים סולרים על כל עמוד חשמל שיעמוד בתנאים . 4.תקים צוות שייבחן ייצור מימן ממים באמצעות השמש, כיום קיימת כבר הטכנולגיה , ואז תגלה שלייצר חשמל ממימן שמגיע כמעט בחינם זה הרבה יותר זול אפילו מגז .בנוסף שצוות זה ייבחן את נושא אגירת חשמל שבעבר הנושא היה בידיוני אך כיום ישנם טכנולגיות כמו מלח נוזלי , תאי דלק וסוללות ענק וכך לא תשאיר את החברה מאחור. 5.מה קורה עם מייזם הסיבים ???? כרגע רק תומנים צנרת באדמה לחינם.
היועץ , ישראל  |  26.12.12
4.
למגיבים 1 ו-2, כאשר מפטרים עובדים ("פרישה מרצון"), צריך לשלם להם פיצויים
וצריך לתגמל אותם על השנים שבהם הם לא יעבדו כי מכריחים אותם לפרוש טרם זמנם, שנים בהם הם היו אמורים לחסוך עוד כסף לפנסיה... אם למשל יכריחו אותי לצאת לפנסיה, נשארו לי עוד 30 שנה (ב"ה) עד ליציאה לפנסיה, לא יכול להיות שאני אצא עם הפנסיה הנוכחית (שתספיק לשנה), יצטרכו לפצות אותי על השנים של אובדן ההכנסה... אז כך לגבי כל ה"פורשים מרצון"... קפיש?
ד"ר לטיקבוק , מרכז  |  25.12.12
לכל התגובות