אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט הענק של נצבא והעיר החדשה בראש העין - בסכנת ביטול צילום: עמית שעל

פרויקט הענק של נצבא והעיר החדשה בראש העין - בסכנת ביטול

לדברי דרור הלוי מקבוצת העיר החדשה, המו"מ עם נצבא לגבי שווי הקרקע נפתח מחדש בשל החלטת הממשלה להציף את האזור בקרקעות

25.12.2012, 21:28 | שי פאוזנר

חברת העיר החדשה של דרור הלוי עשויה לוותר על האופציה שנתנה לה חברת נצבא להקים יחד על קרקע של נצבא בראש העין פרויקט דיור ענק של כ-1,200 דירות.

 

קראו עוד בכלכליסט

בתקופה האחרונה מתנהלים מגעים בין החברות שהחלו בעקבות דרישה של הלוי להפחית את המחיר שסוכם בין השתיים במקור. כאשר חשפו השתיים את הפרויקט לפני כשנה, הן מסרו אז כי שוויו יגיע לכ-7-6 מיליארד שקל. הלוי הגיע בתקופה האחרונה לישורת האחרונה של שינוי התב"ע (תוכנית בניין העיר) למתחם אותו הוביל בשנה האחרונה. זו כללה תוספת 200 דירות לתוכנית המקורית והפיכת המבנים במתחם ל-19 מגדלים. מדובר במתחם של כ-1,000 דונם עם תוכנית לבנייה על כ-900 אלף מ"ר שבו. על פי התוכנית תיבנה שכונה סגורה שנועדה לאכלס כ-5,000 תושבים, עם מתחם תעסוקה ומסחר ענק לצידה ושטח ירוק של כ-300 דונם.

הדמיה של הפרויקט בראש העין הדמיה של הפרויקט בראש העין הדמיה של הפרויקט בראש העין

הלוי אישר בשיחה עם "כלכליסט" כי אכן מתקיימים מגעים בעניין שהחלו לדבריו, לאחר שפנה אל נצבא בדרישה להפחית את מחיר האופציה שקבוצת הרכישה שאותה הוא מארגן אמורה לשלם עבור המתחם. לדבריו, "עתיד הפרויקט טרם הוכרע. אנחנו שוקלים מחדש את העניין ויתכן שנוותר על האופציה שניתנה לנו". הוא הגיב לדברים של ראשי נצבא, לפיהם, ההחלטה לבחון את כדאיות הפרויקט נולדה בשל קושי של רוכשים פוטנציאליים להשיג מימון עקב המגבלות שנקבעו בשנה שעברה על קבוצות הרכישה. לדבריו, "הסיבה המרכזית שבגללה חזרנו לנהל משא ומתן עם נצבא היא כי תנאי השוק בעיר ראש העין השתנו בשל החלטת המדינה להציף אותה בקרקע למכירה במכרזי מינהל. כיום מוצעים בה למכירה שטחים לכ-4,500 יחידות דיור והתוכנית בה היא לכ-14 אלף יחידות דיור. ההחלטה לבצע את המכירה של הקרקע במהירות הזו הביאה לדעתנו לשינוי בשוויו של הפרויקט בשל העומס של דירות שיוצעו בפועל לצידו".

הפרויקט שתוכנן על ידי הלוי ונצבא בשנה האחרונה הוא ככל הנראה התוכנית הגדולה ביותר לקבוצת רכישה בודדת שהיתה עד כה על המדף בענף הדיור. קבוצות רכישה גדולות מעטות נותרו כיום בשטח, והגדולה בהן היא פרויקט מגדל הצעירים של האחים עידו וצחי חג'ג' יחד עם ענבל אור במתחם מע"ר צפון שבציר בגין בכניסה הדרום מערבית לתל אביב.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", השבוע חתם הלוי על עסקה להקמת קבוצת רכישה שתרכוש את מתחם המשרדים של חברת תה"ל (תשתיות המים לישראל) שבבעלות קבוצת קרדן לפי שווי של 74 מיליון שקל לפני דמי פיתוח. הקבוצה אמורה להרוס את המתחם שברחוב אבן גבירול בתל אביב, זאת פרט לקומת מסחר שבו, ולבנות מבנה ענק בגובה של ארבע קומות מעל קומת המסחר ובו 96 יחידות דיור שרובן קטנות ומיועדות למשקיעים ולצעירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות