אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"האינטרס הציבורי הוא להעמיד את בכירי עופר השקעות לדין" צילום: עינת לברון

"האינטרס הציבורי הוא להעמיד את בכירי עופר השקעות לדין"

הפרקליטות הגישה אתמול את תגובתה לדרישה לבטל את כתב האישום נגד חלק מהנאשמים בהרצת איגרות החוב של מליסרון

26.12.2012, 09:15 | זוהר שחר לוי

הפרקליטות הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב את תגובתה לבקשת בכירים בעופר השקעות, וביניהם מנכ"ל מליסרון אבי לוי, לבטל את כתב האישום נגדם בחשד להרצת אג"ח של מליסרון ערב הנפקת אג"ח חדשות. נציגי הפרקליטות, עוה"ד עמית בכר ויעל ענתות, כותבים בתגובה כי ביטולו של כתב אישום מכוח ההגנה מן הצדק, הטענה שבה משתמשים הנאשמים, הנו מקרה חריג ביותר ומקרה מליסרון אינו עומד בקריטריונים לביטול.

קראו עוד בכלכליסט

"לא זו בלבד שבניהול ההליך אין פגיעה (ודאי שלא חריפה) בתחושת הצדק וההגינות, אלא שמנגד אף עומד לו אינטרס ציבורי כבד משקל בדמות העמדת הנאשמים לדין", נכתב בתגובת הפרקליטות.

בכירי עופר השקעות פנו בשבוע שעבר לבית המשפט בדרישה לבטל את כתב האישום נגדם, וטענו כי הפרקליטות הסתירה גישה לחומרי חקירה דבר שמנע מהם קיומו של הליך שימוע תקין. לדברי באי כוח הנאשמים, הפרקליטות הסתירה מסמך שכתב הכלכלן יוסי בהיר, ששימש כמומחה מטעם התביעה, בחודש מרץ 2011, עוד בטרם העביר את חוות דעתו הסופית. לטענתם, המסמך תומך בגרסת ההגנה.

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, צילום: עינת לברון אבי לוי, מנכ"ל מליסרון | צילום: עינת לברון אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, צילום: עינת לברון

בתגובת הפרקליטות נטען כי המסמך הרלבנטי לא היה בידי התביעה לפני שבוצעו השימועים לנאשמים. "טרם השימוע הועברו לידי ההגנה כל ההודעות שנגבו בתיק, המסמכים שהוצגו בחקירות אלה, ציטוטים המפורטים של ימי המסחר הרלבנטיים וכן השיחות שהוקלטו בימי המסחר הרלבנטיים ותמלילי שיחות אלו — כל אלה הם ליבת חומר החקירה", כתבו בפרקליטות. הנאשמים, כותבים בפרקליטות, קיבלו את המסמך שבעה חודשים לפני חקירת המומחה ולמרות זאת לא מצאו לנכון להעלות טענות לביטול כתב האישום עד לסיום דברי התביעה.

בפרקליטות טוענים גם כי צוות ההגנה לא הוכיח שהתביעה ערכה שימוע שלא בלב פתוח ונפש חפצה: "הנאשמים טועים כשהם מבקשים ללמוד על כך שהתביעה היתה 'נעולה' בהחלטתה להגיש כתבי אישום - לטענה זו אין כל בסיס". לפני מספר שבועות הסתיימו דברי התביעה ומחר יחלו דברי ההגנה שיפתחו בעדותו של לוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות