אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורית סלינגר: אם אמונה למומחית באי.די.בי אתפטר מתפקידי כדירקטורית בפרוקוגניה צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

דורית סלינגר: אם אמונה למומחית באי.די.בי אתפטר מתפקידי כדירקטורית בפרוקוגניה

מנכ"לית מעלות לשעבר יושבת בדירקטוריון של פרוקוגניה שבשליטת צחי סולטן שותפו של נוחי דנקנר וייעצה לחברות בקבוצת אי.די.בי במהלך 2012. סלינגר דורשת שכר טרחה של 750 שקל לשעה

26.12.2012, 10:22 | רחלי בינדמן

מנכ"לית מעלות S&P לשעבר, דורית סלינגר, הצהירה כי אם תמונה לתפקיד מומחית באי.די.בי תתפטר מתפקידה כדירקטורית בחברת פרוקוגניה שבשליטת צחי סולטן, שותפו של נוחי דנקנר בעסקי הגז וזאת על רקע חשש לניגוד עניינים. 

קראו עוד בכלכליסט

הרקע להצהרה של סלינגר הוא שהבוקר הגישו נאמני האג"ח של אי.די.בי בקשה לבית המשפט למנות את סלינגר כמומחית מטעם בית המשפט להסדר החוב המתגבש מול אי.די.בי.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי סלינגר סיפקה יעוץ לקבוצת אי.די.בי במהלך 2012 במסגרת הכוונה של הקבוצה למזג בין חברת דיסקונט השקעות לכור שתחת שליטתה. עסקה זו בסופו של דבר לא יצאה אל הפועל.

דורשת שכר טרחה של 750 שקל לשעה

במסגרת הבקשה שהוגשה לבית המשפט מבקשת סלינגר ושותפה עמנואל אבנר בחברת הייעוץ DE FINANCE שכר טרחה כדלקמן: שעת עבודה של שותף - 750 שקל (הכוונה לסלינגר או לשותפה אבנר) ושל כל איש צוות אחר 350 שקל לשעה.

סלינגר ושותפה אבנר הקימו חברה המציעה שירותים כמומחה לבחינת הסדרי חוב. אבנר הוא רו"ח שכיהן בעבר כסמנכ"ל הכספים ואחראי קשרי משקיעים של חברת פרטנר וכן כסמנכ"ל הכספים של ריבוע כחול.

בבקשה לבית המשפט הכוללת את הפרופיל העסקי של DE Finance מצויין כי מדובר בשותפות שעסקה בשנה האחרונה בין היתר, בארגון ושיתוף אשראי בין בנקים ומשקיעים מוסדיים, בעיקר לתחום הנדל"ן בישראל.

לבקשה לבית המשפט מצורף תצהיר של סלינגר המצהיר כי אינה נמצאת בניגוד עניינים ביחס לתפקיד הפוטנציאלי כמומחית "למהן הסר ספק אציין כי במחצית הראשונה של 2012 התבקשתי לחוות את דעתי בנוגע להערכת יכולת פירעון אשר עתידה הייתה להינתן על ידי יועץ חיצוני בקשר עם עסקה אפשרית בין שתי חברות בקבוצתה של אי.די.בי. תהליך זה לא הושלם, ובהתאם לכך גם חוות דעתי לא הושלמה. התגמול שקיבלתי בגין עבודתי לא היה מהותי".

סלינגר מציינת עוד כי היא מכהנת בשמונת החודשים האחרונים כדירקטורית בפרוקוגניה שבעל השליטה בה הוא צחי סולטן "הקשור בעסקים שונים עם אי.די.בי". סלינגר מציינת כי "הגם שלמיטב הכרתי אין בכהונה האמורה כדי להקים ולו חשש קל ביותר לניגוד עניינים מצידי, הרי שמטעמי זהירות ועל מנת להפיג כל חשש הריני מצהירה כי ככל שבית המשפט הנכבד יאשר את המינוי אסיים בד בבד את כהונתי בפרוקוגניה".

הבקשה לבית המשפט כוללת גם מכתב מטעם החברה החתום על ידי עורכי הדין של אי.די.בי - רם כספי ואברמי וול. "החברה מסכימה למינוי המומחית המוצעת בבקשה ולאו דווקא מנימוקי הבקשה והכל תוך שמירת מלוא זכויותיה וטענותיה של החברה. החברה מבהירה כי ללא כל קשר להסכמתה למינוי המומחית, עמדתה נותרה כפי שהיתה עובר להגשת הבקשה, ולפיה, החברה הינה כשרת פרעון והינה מחוייבת ונכונה לשלם את חובותיה למחזיקי אג"ח שלה במועדם וכי אין בבקשה כדי לגרוע מעמדתה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות