אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים שוקלת לשנות את תנאי המיזוג בין ניופאן למיני ליין צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

רשות ההגבלים שוקלת לשנות את תנאי המיזוג בין ניופאן למיני ליין

על רקע המצוקה שאליה נקלעה בסט ביי עשויה הרשות לוותר לניופאן על הדרישה למכור את אחזקותיה בה, כתנאי למיזוג

27.12.2012, 07:03 | גיל קליאן

רשות ההגבלים העסקיים בוחנת אפשרות לשנות את תנאי המיזוג בין ניופאן למיני ליין, כך נודע ל"כלכליסט". האפשרות שנבחנת היא שהחברה הממוזגת לא תצטרך לוותר על חלקה בבסט ביי (50%) בניגוד לדרישה שהועלתה על ידי הרשות כתנאי למיזוג, ואולי אף תוכל להגדיל את אחזקתה בה.

דיוויד גילה הממונה על ההגבלים העסקיים , צילום: אוראל כהן דיוויד גילה הממונה על ההגבלים העסקיים | צילום: אוראל כהן דיוויד גילה הממונה על ההגבלים העסקיים , צילום: אוראל כהן

באוגוסט 2011 אישרה הרשות את העסקה שבמסגרתה רכשה ניופאן את מתחרתה מיני ליין עם אלייד ואבי אשר. התנאי לאישור המיזוג היה מכירת חלקה של ניופאן (50%) בבסט ביי, המפעילה את רשתות מוצרי החשמל בסט ביי, ביג בוקס וכן את אתר המכירות האינטרנטי "פי 1000". עד כה תנאי זה לא מולא, ובינתיים הידרדר מצבה של בסט ביי, וכפי שנחשף ב"כלכליסט" היא הגיעה למצב שחלק מספקיה לא מספקים לה סחורה.

לאור מצב זה החלה מיני ליין לשקול מתווה שבמסגרתו תוותר על חוב של 25 מיליון שקל לבסט ביי, ובתמורה תקבל 33.3% ממניות הרשת (עקב דילול אחזקותיהן של פישמן רשתות וניופאן, המחזיקות כל אחת ב־50% מהרשת, ל־33.3%). אם מצב זה יתממש, ניופאן ומיני ליין יחזיקו 66.6% מהמניות וכך יגדלו אחזקותיה של הקבוצה הממוזגת בבסט ביי.

כעת פנו החברות לרשות כדי שתבחן אם ניתן לאשר מהלך שבו מיני ליין תהפוך לשותפה בבסט ביי, או לחלופין לוותר על הדרישה מניופאן למכור את אחזקותיה בבסט ביי. הרשות טרם קיבלה החלטה בנושא, אך סביר כי אישור המהלך יעורר תגובות חריפות של שחקנים אחרים בענף החשמל, שעלולים לטעון כי הקבוצה הגיעה להשפעה גדולה מדי בשוק מוצרי החשמל.

ברשות ההגבלים אישרו את המידע: "בהמשך לאישור מיזוג החברות ניופאן ומיני ליין, הרשות בוחנת את בקשת החברות להסיר את התנאי לחייב את ניופאן למכור את חלקה ברשת בסט ביי, כחלק מאישור המיזוג. הבחינה נמצאת בשלבים מתקדמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות