אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת בצרות: הכלכלה צמחה ברבעון השלישי ב-0.1% בלבד צילום: בלומברג

צרפת בצרות: הכלכלה צמחה ברבעון השלישי ב-0.1% בלבד

נתון זה עשוי להקשות על מאמצי הנשיא פרנסואה הולנד להוריד את שיעור האבטלה; כלכלן בסטנדרד צ'רטד: "לעת עתה, הכיוון היחיד בו הולכת האבטלה בצרפת, הוא כלפי מעלה"

28.12.2012, 12:44 | בלומברג
הכלכלה הצרפתית צמחה ברבעון השלישי בשיעור נמוך מכפי שהוערך בתחילה, כך שהנשיא פרנסואה הולנד עשוי להתקשות במאמציו להוריד את שיעור האבטלה.

קראו עוד בכלכליסט

לשכת הסטטיסטיקה המרכזית בצרפת מסרה כי התמ"ג צמח ברבעון ב-0.1%, נמוך בחצי בהשוואה להערכה הראשונה. בנוסף, דו"ח שפורסם אמש (ה') חשף כי התביעות לקבלת דמי אבטלה צמחו בנובמבר, זה החודש ה-19 ברציפות, ל-3.13 מיליון, הנתון הגבוה ביותר מאז ינואר 1998.

"בהתחשב בתחזית העגומה לצמיחה בכלכלה הצרפתית בחודשים הבאים, קשה להאמין שנחווה שיפור בנתוני שוק העבודה בתקופה בקרובה", מסר תומאס קוסטרג, כלכלן בסטנדרד צ'רטרד בלונדון, "לעת עתה, הכיוון היחיד בו הולכת האבטלה בצרפת, הוא כלפי מעלה".

הנשיא הולנד. ייתקל בקשיים, צילום: אי פי אי הנשיא הולנד. ייתקל בקשיים | צילום: אי פי אי הנשיא הולנד. ייתקל בקשיים, צילום: אי פי אי

קרן המטבע הבינלאומית דחקה החודש בצרפת לערוך רפורמה מקיפה בשוק העבודה, וכן לאפשר תחרות גבוהה יותר בסקטור השירותים, בטענה כי הכלכלה עומדת בפני תחזית צמיחה "שברירית".

בשבוע שעבר פרסמה לשכת הסטטיסטיקה תחזית לפיה הכלכלה הצרפתית תתכווץ ברבעון הנוכחי ב-0.2%, ותחל בהתאוששות "קלה" במחצית הראשונה של השנה הבאה. הכלכלה התכווצה ב-0.1% ברבעון השני של השנה הנוכחית.

עם זאת, הכלכלה הצרפתית קיבלה גם מעט חדשות טובות אתמול. חברת השייט רויאל קריביאן העניקה חוזה לחברת הספנות הצרפתית Chantiers de l’Atlantique לבניית ספינה בגודל 361 מטרים, עם אופציה לבניית ספינה נוספת. שר האוצר פייר מוסקוביצ'י מסר כי החוזה מוערך ביותר ממיליארד יורו (1.3 מיליארד דולר) והבנייה תימשך על פני 10 מיליון שעות עבודה לאורך שלוש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות