אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבזק ייערכו אסיפות לתמיכה בוועד פלאפון צילום: עמית שעל

בבזק ייערכו אסיפות לתמיכה בוועד פלאפון

בבזק צפויים לערוך מחר אסיפות הסברה שעשויות לשבש את מהלך העבודה. במקביל ח"כ אילן גילאון דורש שהכנסת תשקול מחדש את החוזה שלה עם פלאפון: "הכנסת צריכה לקבל שירותים רק מחברות המבטיחות את זכויות עובדיהן"

29.12.2012, 18:13 | מיקי פלד ותומר אביטל

לאחר שכמה עשרות מהם הפגינו מול משרדי פלאפון ביום חמישי האחרון, צפויים היום עובדי בזק לערוך אסיפות הסברה שעשויות לשבש חלקית את מהלך העבודה בחברה. ההפגנה ואסיפות ההסברה הן חלק ממהלך ההצטרפות של ועד עובדי בזק לעזרת הוועד בחברה־הבת, שהנהלת פלאפון לא מכירה בו כוועד המייצג את כל עובדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בהסתדרות אומרים כי זהו רק צעד ראשון במהלך שיחריף באופן מדורג ועשוי להגיע אף עד סכסוך עבודה ועיצומים בבזק עצמה, זאת כדי להגביר את הלחץ על בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' וליצור שובר שוויון במבוי הסתום שאליו נקלעו השיחות מאחורי הקלעים בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני לאלוביץ'.

ההסתדרות מנסה למצוא פשרה שלפיה מנכ"ל פלאפון גיל שרון יתחיל לקיים משא ומתן על הסכם קיבוצי עמה ועם אנשי הוועד בפלאפון, מבלי שהדבר ייראה ככניעה שלו או של אלוביץ'. אחת האפשרויות היא הוצאת הסכסוך לבורר מוסכם, שיספור את הטפסים שעליהם חתמו עובדי פלאפון ויכריע אם ההסתדרות הצליחה להחתים לפחות שליש מהעובדים, כפי שדורש החוק כתנאי להקמת ועד עובדים. לטענת ההסתדרות, היא החתימה 1,800 עובדים והגישה להנהלה 1,370 מהם, קצת יותר משליש מעובדי החברה. שרון, לעומת זאת, טוען כי ראה רק 650 טפסים ועוד רשימה שמית של מספר עובדים דומה, ולכן להסתדרות אין השליש הדרוש.

העיצומים בפלאפון ממשיכים במוקדי השירות הפרונטלי בתלפיות בירושלים, בפתח תקווה, בחדרה ובאום אל־פחם, כמו גם בחטיבת ההנדסה, במערכות המידע, בחלק ממטה החברה, במוקדים הטלפוניים בבאר שבע ובירושלים ובמרכז הלוגיסטי. עד כה השירות ללקוחות לא נפגע משמעותית, בעיקר משום שהנהלת פלאפון מניידת עובדים שלא שובתים בין המרכזים השונים ומגדילה את פעילות מיקור־החוץ שלה.

בתוך כך נודע ל"כלכליסט" כי הכנסת עשויה לשקול מחדש את ההתקשרות עם חברת פלאפון בעקבות ההתכתשות בין ההנהלה לעובדים. ח"כ אילן גילאון (מרצ) פנה לאחרונה למנכ"ל הכנסת דן לנדאו במכתב, שבו תיאר את השתלשלות העניינים בחברה וביקש מהכנסת להתייחס ל"התעמרות" בעובדים.

"הכנסת צריכה לשמש דוגמה למערכות ציבוריות ולקבל שירותים אך ורק מחברות המבטיחות את זכויות עובדיהן", כתב גילאון. לנדאו השיב לגילאון כי פלאפון זכתה במכרז הסלולר של המדינה, והוא יישאר בתוקף עד מרץ 2014. עם זאת, לנדאו ציין כי בהסכם ההתקשרות נקבעו הוראות המטילות על החברה "לדאוג למלוא הזכויות של עובדיה", והזהיר כי "חריגה מהוראות אלה מהווה הפרה יסודית של הסכם ההתקשרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בוז להסתדרות
מה כל כך קשה לעיני וחבורתו להבין. לא רוצים בפלאפון ועד. מי שרוצה ועד דוגמת נמל אשדוד שילך לעבוד בנמל. לא מכריחים אף אחד לעבוד בפלאפון אז מדוע להכריח את מנהל החברה לקבל תכתיבים של אנשים שמתרתם צבירת כוח? מי שטוב מתוגמל. מי שלא שילך הביתה. אנשים טובים אינם צריכים לשאת על גבם ועל חשבון קידומם אנשים חסרי מוטיבציה לעבודה.
חוסיין אובמה  |  30.12.12