אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות הורידה את דירוג האשראי של אלקטרה נדל"ן צילום: אריק ליכטמן

מעלות הורידה את דירוג האשראי של אלקטרה נדל"ן

הסוכנות הורידה את הדירוג מ-BBB פלוס ל-BBB מינוס בשל התלות של החברה במימושי נכסים

30.12.2012, 18:24 | ענת ציפקין

סוכנות הדירוג מעלות S&P הורידה היום (א') את דירוג האשראי של אלקטרה נדל"ן ל-BBB מינוס (מ-BBB פלוס) בשל תלות גבוהה במימושי נכסים. תחזית הדירוג של החברה נשארה שלילית.

קראו עוד בכלכליסט

כלכלני סוכנות הדירוג מגדירים את נזילותה של אלקטרה נדל"ן כחלשה לאור התלות הגבוהה שלה בתזרימים מהפרויקטים היזמיים שלה.

במעלות מציינים את ההסכם שעליו חתמה אלקטרה נדל"ן עם בנקים ישראלים, המאפשר לה לדחות את פירעונות הקרן הבנקאית לאחר סיום מימושי הנכסים, אולם טוענים כי חרף הסכם זה הגמישות הפיננסית שלה נותרה חלשה. "תחזית הדירוג השלילית של החברה משקפת את חוסר הוודאות באשר להשלמת תוכנית המימושים שלה וההשלכות האפשרויות על יכולת החזר החוב של אלקטרה נדל"ן בשנים הבאות".

בסוכנות הדירוג סבורים כי היתרות הנזילות והמקורות שקיימים בידי החברה מספיקים לשירות החוב לשנה הקרובה בלבד. "הצעדים שהחברה ביצעה בשנה האחרונה, לרבות מימוש נכסים וסגירת הסכם חדש עם הבנקים המקומיים, השפיעו לחיוב על נזילותה, אך בשל עומס הפירעונות הגבוה יחסית לשנת 2013 רמת הנזילות עלולה להמשיך להיחלש". כלכלני מעלות מציינים כי הפרופיל החלש של אלקטרה נדל"ן בא לידי ביטוי במינוף גבוה ויחסי כיסוי חוב וריבית חלשים, אשר לא השתפרו במהלך השנה האחרונה ואף נחלשו מעט ברבעונים האחרונים.

עם זאת מציינים בסוכנות הדירוג לחיוב את הפרופיל העסקי של החברה, הפועלת במיקומים טובים, ונהנית מפיזור גבוה של נכסים באיכות גבוהה. במעלות מוסיפים כי אלקטרה נדל"ן  מתמודדת עדיין עם כמה הפרות של התניות פיננסיות בנכסים בחו"ל: "אם לא יגיעו הצדדים להסכמה, אנו מעריכים שאלקטרה דנל"ן תוותר על הנכסים, ותעביר את הבעלות בהם לאותם גופים מממנים".

בתוך כך פרסמה היום אלקטרה נדל"ן כי היא צפויה למכור נכס בארצות הברית בתמורה ל-94 מיליון דולר, אולם לא תרשום בגינו רווח או הפסד מהותי.

אלקטרה נדל"ן נמצאת בשליטת (58%) אלקו החזקות של גרשון זלקינד, ומנוהלת על ידי שי ויינברג. החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל. את שלושת הרבעונים הראשונים של 2012 סיכמה החברה בהפסד של 78 מיליון שקל לעומת הפסד של 14.5 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. הכנסותיה בתקופה הסתכמו ב-161 מיליון שקל לעומת 365 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות