אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק לאלביט מערכות: תספק מערכות למשרד הביטחון ב-1.2 מיליארד שקל

עסקת ענק לאלביט מערכות: תספק מערכות למשרד הביטחון ב-1.2 מיליארד שקל

מדובר במערכות בתחום המטוסים ללא טייס, לוחמה אלקטרונית, אלקטרו-אופטיקה ומערכות יבשתיות. העסקה נחתמה שלושה חודשים בלבד לפני חילופי ההנהלה בחברה, כשבצלאל (בוצי) מכליס יחליף את יוסי אקרמן בתפקיד המנכ"ל

31.12.2012, 10:30 | שי סלינס

אלביט מערכות בניהולו של יוסי אקרמן דיווחה היום (ב') לבורסה כי זכתה בהזמנות ממשרד הביטחון הישראלי לאספקת מערכות בהיקף של 315 מיליון דולר (1.2 מיליארד שקל).

ההזמנות החדשות כוללות מערכות בתחום המטוסים ללא טייס, לוחמה אלקטרונית, אלקטרו-אופטיקה ומערכות יבשתיות.  

קראו עוד בכלכליסט

מבחינת המערכות האוויריות, מדובר בין השאר, במערכות אימון וירטואלי למערך מטוסי הקרב של חיל האוויר ושירותי תפעול ותחזוקה לבית הספר לטיסה בהיקף של 75 מיליון דולר, לאספקות על פני 6 שנים.

לגבי המטוסים ללא טייס (מל"טים), יסופקו מערכות מסוג הרמס 900 לאספקה תוך שלוש שנים כמו גם שרותי תחזוקה למל"טים לפריסה על פני שמונה שנים, בהיקף של 90 מיליון דולר.

בתחום מערכות לוחמה אלקטרונית, תספק אלביט מערכות למטוסי קרב מסוג F-15 ו - F-16 ולספינות טילים של חיל הים, בהיקף של 90 מיליון דולר, לאספקה במהלך ארבע השנים הבאות.

בצלאל (בוצי) מכליס, צילום: ישראל סאן בצלאל (בוצי) מכליס | צילום: ישראל סאן בצלאל (בוצי) מכליס, צילום: ישראל סאן

בהקשר למערכות אלקטרו-אופטיקה, תסופק מערכת תצפית ואיכון מטרות ארוכות טווח ב-25 מליון דולר. בנוסף יסופקו מערכות אלקטרוניות ומערכות ארטיליריה מסוג "קשת", ב-35 מליון דולר, לאספקה במהלך 6 שנים.

אלביט הודיעה לפני מספר חודשים כי יוסי אקרמן, נשיא ומנכ"ל החברה, החליט לפרוש מתפקידו בסוף מרץ 2013. בחברה הוחלט למנות את בצלאל (בוצי) מכליס כמחליפו של אקרמן, בעוד שהאחרון צפוי לשמש לתפקיד סגן יו"ר מועצת המנהלים של אלביט מערכות לאחר פרישתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות