אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מופעי הביזאר של הצנע האירופי צילום: shutterstock

מופעי הביזאר של הצנע האירופי

המדינות שנפגעו קשה במיוחד במשבר החובות מנסות להשתלט על מצבן הפיננסי באמצעות מדיניות צנע קיצונית. בתוך המציאות הזו, אנשים מן השורה משלמים את המחיר וחלקם אף נאלצים לנקוט בצעדים הזויים

31.12.2012, 11:38 | מיכל פופובסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לומדים לחיות עם הזוועה....
אחת התמונות המפורסמות ביותר מהשנים האחרונות היא תמונת ה"מסך המפוצל".בעת שידור משחק כדורגל מליגת העל התרחש פיגוע התאבדות גדול שהיה נפוץ לא עלינו באותה תקופה...מאחר ולאמצעי התקשורת לא היה ניסיון רב לא ידעו מקבלי ההחלטות מה לעשות...להמשיך ולשדר את המשחק הארוע שלכבודו התכנסנו,או לעבור לארוע החדשותי החשוב ביותר שקורה עכשיו...מאחר ולא ידעו מה לעשות קיבלנו את ה"מסך המפוצל" בחציו ראו כדורגל ובחציו האחר שידור חי מאזור הפיגוע...איזו ספרד קיימת? האיצטדיון המלא בסופר קלסיקו עם עשרות אלפי בני אדם ששילמו הרבה כסף על כרטיס ואם שחקני כדורגל שכל אחד מהם מרויח בחודש כמ ואלפיים משפחות ממוצעות או ספרד בה אנשים המוכרים חלקים מגופם ופוגעים בעצמם כדי לשרוד?שניהם קיימיים ונראה שלאף אחד כמעט זה לא מפריע או לפחות לא מפריע מספיק...אפשר היה שאלה שמצבם טוב יותר יושיטו יד לחלשים הנמצאים במצוקה...אבל המציאות לימדה אותנו לחיות עם "מסך מפוצל" ועם ניגודים אכזריים בשלום.אפשר לראות גול וחלקי גופות בשידור ישיר בעת ובעונה אחת ולישון טוב בלילה...זוהי הטרגדיה של כולנו שהפכנו לכל כך מחוספסים עד שפרט להישרדותנו האישית לא איכפת ולא מעניין אותנו כמעט מכלום...זה העולם וזו המציאות שיצרנו לעצמנו ועכשיו הזמן להשתנות ולאט לאט לטפס כלפי מעלה.
יוסי אנטה , בת חפר  |  01.01.13
12.
איך שגלגל מסתובב
פעם, עד ממש לא מזמן, הברזילאים היו מהגרים לאירופה באופן בלתי חוקי בשביל למצוא עבודה של 250 יורו בחודש. העבודות שהם מצאו היו עבודות פיזיות קשות, הם קיבלו יחס מזלזל ואפילו פוגעני. היום, בתור בעל מסעדה בברזיל, אני עד להגירה הבלתי חוקית המסיבית מאירופה (בעיקר מאיטליה וספרד) לברזיל. הם מחפשים עבודה ומוכנים לעבוד אפילו בשכר מינימום ברזילאי (כ-350 דולר. למרות שזה נמוך עדיין, ב-10 שנים האחרונות הוא הכפיל את עצמו בכמעט פי 6, מ-60 דולר ב-2003. בנוסף, רוב העובדים הברזילאים מרוויחים יותר משכר מינימום). הכלכלה הברזילאית חזקה, והמיתון העולמי כמעט ולא פגע בברזיל. אולי אני אקח לי איזה עובד זר מאירופה, שטיפת כלים, 12 שעות ביום, שישה ימים בשבוע, נשלם לו איזה 200 דולר בחודש. ככה הם יחוו את מה שהם העבירו את הברזילאים, ואני אקבל עובד יותר זול. צדק פואטי.
ר.ב , ברזיל  |  01.01.13
9.
מכל הכלכלנים, הפנסיות, גנבו לי, אכלו לי, שתו לי וטייקונים.
הפיתרון לכל הבעיות... זה להיות רועה צאן בטוסקנה עבודה שמתאימה לכל גיל?! איך לא חשבתי על זה? נראה לי סטארט אפ חדש! לעשות אזרחות/דרכון איטלקי בכל מחיר! ומתאים לכל גיל!! לפני שיקלקלו. תיכף, תואר ראשון בטכניון ברועי צאן. (זה מורכב ומסובך יש לפתור משתנים של רוחות, ושיפועי גבעות ולדבר בשפת הכבשים, ולחשב מתי הזאבים מגיעים ובמקביל לכל זה, להחזיק ביד מקל)
יוני  |  31.12.12
לכל התגובות