אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא צרפת לא מוותר: נמצא דרכים אחרות לגבות מס גבוה מהעשירים צילום: אי פי אי

נשיא צרפת לא מוותר: נמצא דרכים אחרות לגבות מס גבוה מהעשירים

ועדת החוקה לא אישרה את הצעת הנשיא פרנסואה הולנד להטיל מס של 75% על בעלי הכנסות של למעלה ממיליון יורו

31.12.2012, 13:50 | סוכנויות הידיעות

ממשלתו הסוציאליסטית של נשיא צרפת פרנסואה הולנד הודיעה אתמול (א') כי בכוונתה למצוא דרכים חלופיות לאכוף מס בשיעור 75% על בעלי הממון במדינה לאחר שוועדת החוקה, הערכאה החוקתית הגבוהה ביותר במדינה, פסקה שההצעה אינה חוקית. 

קראו עוד בכלכליסט

החלטתה של ועדת החוקה שיגרה מהלומה ניצחת להולנד, שהתחייב לגלגל את נטל הגירעון התקציבי על כתפיהם של עשירי המדינה.

ראש ממשלת צרפת לשעבר פרנסואה פילון הסביר בראיון שהוועדה תומכת ב"מתקפתו הפיסקאלית" של הולנד, ואכן, הוועדה החוקתית, המשמשת כ"כלב השמירה" של חוקת צרפת, לא דוחה את הרעיון של מיסוי קשוח יותר לעשירים, אלא את אופן הביצוע שהציע הולנד. הוועדה טענה שהתוכנית להטיל מס של 75% על בעלי הכנסות של למעלה ממיליון יורו עומדת בסתירה לחוק משום שהחישוב יתבסס על הכנסות ליחיד ולא למשקי בית, שעליהם מבוסס חוק מס ההכנסה הצרפתי.

משמעות הדבר, טענה הוועדה, שבני זוג המרוויחים כל אחד מעט פחות ממיליון יורו, למשל, לא יאלצו לשלם את המס, ויחידים המרוויחים מעט יותר מסכום זה, יחויבו לשלם מס של 75%.

ממשרדו של ראש הממשלה נמסר שבדעתה של הממשלה להגיש הצעה לחקיקה חדשה בנושא מיסוי עשירי צרפת העולה בקנה אחד עם החלטת הוועדה בדיוני התקציב לשנת 2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
גירעון תקציב צרפת כשוק האירופי ואו האמריקקי ואו ישראלי אינו נובע מהכנסה אלא מפיסקליות של חוב.
יצור כסף מבוסס-חוב.FIAT MONEY. לגדוע השיטה שבה בנק מסחרי מייצר כסף בלחיצה וירטואלית מוסיף עליו ריבית דריבית ובמקרה הבנק בבעלות אלו שמרוויחים מהלוואה לממשלות שבעצם מתירות להן את השוד וכך באופן מערכי חוב המדינה לבנק צומח לאין סוף לינארית וללא אפשרות מעשית להשיבו לעד.למגר השיטה ואז יהיה לכולם כאשר הממשלה תדפיס כסף על פי נתון ריאלי של צמיחה או מדד ריאלי של תשומות וסחורות במשק ואו כל מדד אמיתי.כסף אוויר משמש כמובן את האוליגופוליה אך ייצור הכסף מכלום הוא שורש העבדות הדיכוי והחוב הגרעון המולטיטריליארדי בכל מדינות המערב שמשעבדות את האנשים ואת דורי דורות נינהם לאשליה של צמיחה בלתי פוסקת כליית המין האנושי וכליית הכדור.
פיסקל  |  01.01.13