אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנופים: הקופה ריקה והמנכ"ל רוצה 1.9 מיליון שקל ברוטו בשנה צילום: יוסי וייס

מנופים: הקופה ריקה והמנכ"ל רוצה 1.9 מיליון שקל ברוטו בשנה

בנוסף רוצה החברה לשלם למוטי פרידמן בונוס שנתי של עד 1.8 מיליון שקל, אופציות ששווין 3.1 מיליון שקל, רכב ונהג צמוד. פרידמן מחליף את יואל ביסמוט, שנכנס לתפקידו רק לפני שנה והודיע בתחילת החודש על התפטרותו

31.12.2012, 15:36 | שי סלינס

חברת הנדל"ן מנופים פיננסים דיווחה היום (ב') לבורסה כי היא מכנסת אסיפה מיוחדת במסגרתה היא מבקשת לאשר את תנאי העסקתו של המנכ"ל החדש מוטי פרידמן - זאת לאחר שמנכ"ל החברה יואל ביסמוט, שנכנס לתפקידו רק לפני שנה, הודיע בתחילת החודש על התפטרותו "על רקע נסיבות משפחתיות".

קראו עוד בכלכליסט

תמורת העסקתו תשלם החברה לפרידמן שכר חודשי ברוטו של 160 שקל בחודש צמוד למדד המחירים לצרכן. כמו כן, יהיה זכאי המנכ"ל החדש מיועד למענק שנתי תלוי ביצועים בשיעור משתנה מהרווח הנקי של החברה המוגבל ל-1.8 מיליון שקל.

בנוסף, פרידמן יהנה מאופציות פאנטום, המהוות 3.5% מההון המניות של מנופים שיבשילו בשלוש מנות שנתיות שוות ואשר שוויין ההוגן הכולל לפי הערכת שווי נכון להיום עומד על 3.1 מיליון שקל.

עוד יהיה פרידמן זכאי לרכב מקבוצה 6, נהג, החזר הוצאות, חופשה שנתית, ימי מחלה, דמי הבראה, הפרשות סוציאליות וקרן השתלמות.

קניון ארנה בהרצליה , צילום: אריאל בשור קניון ארנה בהרצליה | צילום: אריאל בשור קניון ארנה בהרצליה , צילום: אריאל בשור

מנופים מחזיקה ב-13% מחברת שמן נפט וגז, שהחלה לאחרונה את קידוח ים 3 מול חוף פלמחים. תוכנית הרבעון השני, שכללה מימוש חלקי של אחזקותיה בשמן כבר ב־2012, בוטלה. כך גם נמחקו מתזרים המזומנים החזוי עוד 140 מיליון שקל שהיו אמורים להגיע ב-2013 ממימושים ועודפי מזומנים בחברות מוחזקות.

בנוסף, מצבו של קניון ארנה בהרצליה, שבבעלות החברה, מצריך את מנופים להזרים לו כספים לצורך עמידה בהתחייבויות. בסך הכל, יחד עם הכספים הנדרשים לארנה וכן להקמת קניון נהריה, נדרשת מנופים להזרים 60 מיליון שקל כבר עכשיו, ועוד 13 מיליון שקל ב־2013.

כמו כן, קופתה של מנופים ריקה ממזומן (1.3 מיליון שקל), והתשלום הראשון לבעלי האג"ח בסכום של 44 מיליון שקל (מתוך חוב כולל לבעלי האג"ח של 125 מיליון שקל) צריך להיפרע כבר במאי 2013.

לפי החברה (מתזרים המזומנים החזוי), הכסף יגיע מבעלי השליטה אברהם ננקישווילי ומרכוס וובר שיזרימו למנופים עוד 78 מיליון שקל כבר בחודש הקרוב, כשוובר צפוי להעביר את עיקר ההון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות