אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות דיווחים על הסכמות בנוגע לצוק הפיסקאלי: לא מתוכננת הצבעה צילום: בלומברג

למרות דיווחים על הסכמות בנוגע לצוק הפיסקאלי: לא מתוכננת הצבעה

מנהיג הרפובליקנים בסנאט אמר מוקדם כי הושגו הסכמות לגבי סוגיית המסים; לדברי אובמה, עדיין קיימות מחלוקות בנוגע לקיצוץ התקציבי

31.12.2012, 23:14 | מעין מנלה

הושגו הסכמות לגבי כל העניינים הקשורים למסים בקשר לצוק הפיסקאלי, כך אמר הערב מיטש מקונל, מנהיג הרפובליקנים בסנאט. מקונל קרא להצבעה "עכשיו" על החלק של הצוק הפיסקאלי הקשור במסים. מקונל אמר כי המחוקים ימשיכו לעבוד על "דרכים חכמות לקצץ בהוצאות" בעת שהצוק הפיסקאלי נמצא מרחק שעות ספורות. עם זאת, דווח כי לא מתוכננת הצבעה הלילה בסנאט, כך שנראה כי לא תושג עסקה לפני השנה הבאה.

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר מוקדם יותר הערב כי חלה התקדמות בשיחות על ה"צוק הפיסקאלי" ומניעת העלאת המס לרוב האמריקאים ושההסכם "בהישג יד". עם זאת, הנשיא הבהיר כי עדיין אין הסכם ויש עוד חילוקי דעות בין הצדדים.  

קראו עוד בכלכליסט

אובמה אמר כי עסקה שתושג עשוייה לכלול העלאת מסים על העשירים, עם זאת, הוא הבהיר כי החלק השני של "הצוק הפיסקאלי", הקיצוצים התקציביים עדיין נמצאים על שולחן המשא ומתן.

 

צוותי המו"מ מצד הרפובליקנים והדמוקרטים בארה"ב מנסים להגיע לעסקה על התקציב ברגע האחרון, אשר תאפשר עלייה במס ההכנסה לחלק מבעלי המשכורות הגבוהות ביותר בארה"ב.

אובמה אמר כי הוא מקווה שתושג עסקה כוללת שתפתור את ענייני המסים וההוצאות. הוא הוסיף כי הוא "מלא תקווה" שהקונגרס יגיע להסכמות על עסקה קטנה יותר שתמנע את העלאת המסים.

"מניעת העלאת המסים על מעמד הביניים הייתה העדיפות העליונה שלי", אמר אובמה והוסיף כי בעיית הגירעון יכולה להיפתר בשלבים.

 

ברק אובמה וג ברק אובמה וג'ון ביינר | צילום: איי פי ברק אובמה וג

הצוק הפיסקאלי מתייחס לקיצוצים בהוצאות וביטול הטבות מס בהיקף של 607 מיליארד דולר אשר ייכנסו לתוקף הלילה בחצות אלמלא יצליחו הדמוקרטים והרפובליקנים להגיע להסכמה על התקציב.

לפי מקורבים לדיונים, עסקה פוטנציאלית למניעת ה"צוק הפיסקאלי" תכלול העלאת מס ההכנסה על משפחות המרוויחות יותר מ-450 אלף דולר בשנה - העלאת שיעור המס ל-39.6%. בנוסף, העסקה תכלול העלאת מס עיזבון ל-40% על סכומים של מעל 5 מיליון דולר. כמו כן, העסקה תאריך את תקופת הזכאות לדמי אבטלה לשנה. נותרה מחלוקת לגבי מניעת כניסתם האוטומטית לתוקף של הקיצוצים התקציביים.

השיחות בין מנהיג הרוב בסנאט הארי ריד ומנהיג המיעט מיטש מקונל הגיעו למבוי סתום אתמול עקב חילוקי דעות על שיעורי מס ההכנסה, מס על העיזבון ונושאים נוספים.

מקונל פנה לסגן הנשיא ג'ו ביידן כדי שיסייע להתגבר על הקיפאון, צוותי המשא ומתן עבדו לתוך הלילה והחליפו הצעות ביניהם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות