אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר מתנגד למינוי דורית סלינגר למומחית חיצונית בהסדר אי.די.בי אחזקות צילום: מיקי אלון

הכנ"ר מתנגד למינוי דורית סלינגר למומחית חיצונית בהסדר אי.די.בי אחזקות

פרופ' דוד האן הודיע לביהמ"ש כי חשש לניגוד עניינים דורש הבהרות נוספות. בין השאר דורש הכנ"ר הבהרות בנוגע לפעילותה של סלינגר כמנכ"לית חברת דירוג האשראי מעלות

31.12.2012, 17:50 | זוהר שחר לוי

כונס הנכסים הרשמי הודיע היום (ב') לבית המשפט כי הוא מתנגד למינויה של דורית סלינגר למומחית חיצונית בהסדר החוב של אי.די.בי אחזקות: "בהעדר הבהרות נוספות, טרם הוסר החשש למראית עין של ניגוד עניינים מול החברה".

קראו עוד בכלכליסט

בתגובת הכנ"ר, פרופ' דוד האן, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד רוני הירשזון, צוין כי אין בהתנגדות כלפי סלינגר כדי לפקפק במקצועיותה ובאמינותה וכי הכנ"ר תמך במינויה כמומחה בתיק אחר, אך החשש לניגוד עניינים דורש הבהרות נוספות.

כך למשל, דורש הכנ"ר הבהרות בנוגע לפעילותה של סלינגר כמנכ"לית חברת דירוג האשראי מעלות. "מן הראוי", כך נכתב במסמך שהוגש לבית המשפט, "לבקש מגברת סלינגר הבהרה עובדתית ממוקדת, האם דירוג האשראי של החברה וחברות אחרות בקבוצתה העסקית של מעלות, איננו מעורר חשש בדבר התנגשות אפשרית עם פעילותה כמומחה בנסיבות שלפנינו".

עוד מתייחס הכנ"ר למינויה של סלינגר כדירקטורית בחברת פרוקוגניה, שבין בעלי השליטה בה, צחי סולטן הקשור בקשרים עסקיים שונים עם אי.די.בי. "הגברת סלינגר", נכתב בעמדת הכנ"ר, "מציינת כי אין לה זיקה לבעלי השליטה בפרוקוגניה, אולם אינה מבארת את נסיבות מינויה לדירקטוריון חברה זו. כמו כן, לדעת הכנ"ר, קביעתה הנחרצת (של סלינגר) בתצהיר לפיה חברות בדירקטוריון כלשעצמה אינה יוצרת זיקה לעל השליטה באותה חברה (סולטן) וממילא אינה יוצרת זיקה לשותפו העסקי (נוחי דנקנר) אינה מקובלת כפשוטה וטרם ליבון נוסף".

דורית סלינגר, צילום: עמית שעל דורית סלינגר | צילום: עמית שעל דורית סלינגר, צילום: עמית שעל

הכנ"ר סבור כי כל אחד מן הפרטים שהוזכרו בתצהירה של סלינגר נראה אולי כלא מהותי כדי להסיק על ניגוד עניינים אולם "לנוכח הצטברות הפרטים יחדיו, ובהעדר הבהרות נוספות, טרם הוסר החשש למראית עין של ניגוד עניינים מול החברה".

"לנוכח האמור בניתוח העובדתי", כך מסכם הכנ"ר, "אילו הבתקש הכונס הרשמי להמליץ לבית המשפט על מועמד מסוים לתפקיד המומחה במקרה שלפנינו, היה פרופיל המועמד המוצע על ידו... שונה מפרופיל המועמדת שהוצעה על ידי הנאמנים".

אתמול, בהתאם להוראותיה של השופטת ורדה אלשיך, הגישה סלינגר תצהיר משלים לגבי קשרייה העסקיים עם נוחי דנקנריו ושותפיו העסקיים והודיעה כי אין לה כיום "שום קשר, עסקי או אחר עם מר דנקנר או עם אדם שידוע לי כי הינו שותפו של דנקנר בתאגיד שלהו והחברות הקשורות בהם".

בשבוע שעבר הגישו נאמני האג"ח של אי.די.בי את הבקשה למנות את מנכ"לית מעלות P&S לשעבר כמומחית. ביחד עם בקשתם הוגש תצהיר של סלינגר בו היא מדווחת כי "אין חחש להיווצרות ניגוד עניינים" עם מינויה כמומחית חיצונית להסדר החוב.

בעקבות התצהיר של סלינגר, הודיעה השופטת אלשיך כי "יש מקום להבהרות" מצדה אודות ניגוד העניינים. אלשייך, המציינת כי מינויה של סלינגר מוסכם על כל הצדדים ובעיקר על הנאמנים למחזיקי אגרות החוב, מדגישה כי מחובתו של בית המשפט שלא למנות כמומחה מועד שיש אפשרות כי קשריו עם החברה או עם מי הקשור בה יש בהם כדי לעורר חשש לניגוד עניינים. "חשיבות של הקפדה על האמור גוברת", כך לפי אלשייך, "נוכח העובדה כי עניין לנו בבעל תפקיד מסוג חדש, המצוי עדיין בחיתוליו בראשית דרכו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות