אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנגל משאבים חוזרת לשוק: מתכננת בניית 308 יחידות דיור השנה צילום: אוראל כהן

אנגל משאבים חוזרת לשוק: מתכננת בניית 308 יחידות דיור השנה

אחרי קיפאון מוחלט של שלוש שנים חוזרת החברה שבשליטת קונרד מוריס לתחום היזמות וצפויה לבנות בזכרון יעקב, בנתניה ובשכונת הדר יוסף בתל אביב

01.01.2013, 10:49 | דותן לוי
שלוש שנים לאחר שסיימה את הפרויקט האחרון שלה, חברת אנגל משאבים שבשליטת איש העסקים היהודי-בריטי קונרד מוריס חוזרת לתחום היזמות ולענף הבנייה. ל"כלכליסט" נודע כי במהלך שנת 2013 צפויה החברה להתחיל בבנייתם של שלושה פרויקטים חדשים בהיקף כולל של כ-308 יחידות דיור. מדובר בפרויקטים המתוכננים על קרקעות שבבעלות החברה, אשר בנייתם הוקפאה בין היתר על רקע מצבה של החברה בשנים האחרונות.  

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט הבולט מבין השלושה ממוקם על צלע ההר במערב המושבה זיכרון יעקב ובסמוך לשכונת הוילות "השמורה". לחברה יש קרקע המאפשרת לה לבנות 63 יחידות דיור. יעל מילר מנכ"לית החברה אמרה ל"כלכליסט" כי הפרויקט נמצא בשלב ההיתרים, ועל פי יוסדרו ההיתרים והמימון בחודשים הקרובים. "הפרויקט יכלול דירות 4,5 ו-6 חדרים. הוא פונה למשפחות או לבני זוג שמתגוררים במושבה בצמודי קרקע גדולים, ואחרי שהילדים עזבו את הבית יעדיפו דירה על פני הבית הגדול. זה הפרויקט הראשון והיחיד בזיכרון שבו בבניה רוויה יהיה נוף לים", אומרת מילר.

פרויקט אחר של החברה נמצא בנתניה וכולל 140 יחידות דיור – הפרויקט מקודם על ידי החברה ולהערכתם הבניה תחל לקראת סוף 2013. פרויקט זה יכלול דירות 5-4 חדרים במבנים מדורגים עם דירות גן ודירות גג.

פרויקט נוסף שמרמז על כיוונה של החברה בשנים הקרובות הוא פרויקט לפינוי בינוי בשכונת הדר יוסף בתל אביב הכולל 105 יחידות דיור (יחד עם שותף – 20%) שייבנו במקום 48 הדירות הקיימות. דיירי הבניין הנוכחיים יקבלו דירות של כ-75 מ"ר, והדירות שימכרו יהיו גדולות יותר – 5-4 חדרים, פנטאהוזים ודירות גן במחיר ממוצע של כ-20 אלף שקל למ"ר.

הדמיה של הפרויקט בהדר יוסף הדמיה של הפרויקט בהדר יוסף הדמיה של הפרויקט בהדר יוסף

אנגל משאבים והחברות הבנות שלה הוקמו על ידי איש העסקים והיזם יעקב אנגל, אשר השקיע בפעילות נדל"ן בארץ וכן במזרח אירופה ובאוקראינה. בשנת 2006 מכר אנגל את השליטה בחברות לאיש העסקים שעיה בוימלגרין בתמורה ל-430 מיליון שקל. ב-2008 נקלעה החברה לקשיים על רקע פרוץ משבר הפעילות במזרח אירופה. במרץ 2010 זכה מוריס קונרד בהתמחרות על החברה לאחר שמחזיקי האג"ח תמכו בהעברת השליטה לידיו. מאז החברה עצרה את פעילותה מלבד מימוש נכסים, והתמקדה בהסדרת החובות מול הנושים ומחזיקי האג"ח.

"חיכינו לסיים את הסדרי החוב, הם הסתיימו לפני כשנה בנובמבר ואז נכנסנו למסלול של של הסדרת כל יתר הנושאים מול הבנקים. ובמקביל התחלנו לקדם את הפרויקטים בצד הסטטוטורי. הבנקים לא עומדים היום בתור בשביל הלקוחות אלא הפוך, וזה התקדם לאט ממה שחשבנו", הסבירה מילר.

לדבריה, הפרויקטים הנוכחיים הם לא ניסיון לחיסול המלאי: "זו כניסה לשוק ולראיה הציעו לנו מספר עסקאות קומבינציה ולא הסכמתי למתווה שבו נהיה שותפים חלקיים בקרקע שמבחינתי דומה יותר למכירת הקרקע. יש לנו עוד שלושה פרויקטים לפינוי בינוי שאנחנו עובדים בהם על היתרים מלבד הפרויקט בהדר יוסף. ויש לנו עוד בניינים שיש לנו חתימות עליהם. אנחנו מחפשים פרויקטים של תמ"א ופינוי בינוי או פרויקטים של שותפויות שלא מצריכות מימון גבוה, שאותו כאמור קשה לקבל היום. ההתמקדות תהיה בארץ ובתחום המגורים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות