אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתום שמונה שנים: המשנה ליועמ"ש, עו"ד שרית דנה, סיימה את תפקידה צילום: יאיר שגיא

בתום שמונה שנים: המשנה ליועמ"ש, עו"ד שרית דנה, סיימה את תפקידה

בשנת 2010 מונתה דנה ע"י רה"מ ראש הצוות לגיבוש רפורמה בתחום התכנון והבנייה, שזכתה לכינוי "רפורמת המרפסות"

01.01.2013, 20:31 | זוהר שחר לוי

עו"ד שרית דנה, סיימה היום (ג') את תפקידה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים אזרחיים, זאת לאחר שמונה שנות כהונה ונוכח מגבלת הכהונה בתפקיד לפי הרפורמה שיזם היועמ"ש הקודם מני מזוז.

קראו עוד בכלכליסט

את הקריירה המשפטית שלה החלה כמתמחה של שופטת בית המשפט העליון מרים בן פורת. בטרם מינויה כמשנה ליועמ"ש, שימשה דנה (50) כיועצת המשפטית לוועדות התכנון המחוזיות תל אביב והמרכז וכיועצת המשפטית של משרד הפנים והיא גם יו"ר מועצת שמאי המקרקעין משנת 2005. בשנת 2010 מונתה על ידי ראש הממשלה כראש הצוות לגיבוש רפורמה בתחום התכנון והבנייה, שזכתה לכינוי "רפורמת המרפסות".

בתוקף תפקידה כמשנה ליועמ"ש היא זו שהעניקה לפרקליט המדינה משה לדור חסינות מתוקף תפקידו כעובד ציבור, במסגרת תביעת לשון הרע שהגיש נגדו אישית ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, חסינות שבוטלה על ידי בית המשפט בהמשך.

בנוסף לדנה, פרש אתמול, ב-31 לדצמבר, גם ראש הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע (רמו"ט), יורם הכהן. הכהן מסיים קדנציה בת 6 שנים. הכהן הקים את הרשות ועמד בראשה מאז שנת 2006, אך גם הוא, בעקבות רפורמת הקדנציות נדרש לפנות את כיסאו.

לאחרונה פנה משרד המשפטים לוועדת החריגים הפועלת ע"פ החלטת הממשלה וביקש להאריך את כהונתם של השניים. הבקשה לא אושרה ע"י ועדת החריגים וזאת בהתאם למדיניות הוועדה שלא לאשר הארכות כהונה אלא במקרים חריגים ומיוחדים, וכפי שלא נתקבלו בקשות הארכה אחרות.

ממשרד המשפטים נמסר: "בנוגע לסיום כהונתם של המשנה ליועמ"ש לממשלה (עניינים אזרחיים), גב' שרית דנה וראש הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע, מר יורם הכהן, הרינו להבהיר כי כהונתם של השניים הסתיימה אמש עם השלמת הקדנציה שנקבעה להם בהתאם להחלטות הממשלה על קציבת כהונתם של נושאי משרה בכירים בשירות המדינה.

"נוכח העובדה שהליכי ועדת האיתור למציאת מחליפיהם הוקפאו לאחרונה, בהתאם להנחיות היועמ"ש לממשלה ונציבות שירות המדינה לגבי מינויים בתקופת בחירות, ניאותו גב' דנה ומר הכהן להמשיך בתפקידם, ע"פ בקשת הנהלת המשרד, תקופה נוספת על מנת לאפשר חפיפה מסודרת ורציפות מקצועית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות