אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ לאנטרופי: בגללכם לא אושר שכרו של נתן חץ צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

אלוני חץ לאנטרופי: בגללכם לא אושר שכרו של נתן חץ

התכתבויות שהגיעו לידי כלכליסט חושפות חילופי האשמות בין מנכ"לית חברת הייעוץ אנטרופי, ענת גואטה, לאבי ורטהיים, יו"ר אלוני חץ, בנוגע לאישור שכרו של נתן חץ. גואטה: "אנטרופי איננה חייבת לפנות לחברות כדי להשמיע הסתייגויות שכר"

02.01.2013, 07:59 | רחלי בינדמן

מערכת היחסים המורכבת בין חברות ציבוריות לחברת הייעוץ לגופים המוסדיים, אנטרופי, נחשפה במסגרת הליך אישור הארכת כהונתו של נתן חץ כמנכ"ל חברת אלוני חץ שבשליטתו.

אתמול פורסמו תוצאות ההצבעה לאישור הארכת הכהונה. בית ההשקעות פסגות התנגד להארכת כהונתו של נתן חץ, בין המנהלים המוערכים במשק, כמנכ"ל חברת אלוני חץ שבשליטתו וזאת על רקע כהונתו כדירקטור בחברה - מצב שסותר את מדיניותו של פסגות. חרף התנגדות פסגות למינוי, הוא אושר - וזאת בהתאם להמלצת חברת הייעוץ אנטרופי המספקת המלצות לגופים מוסדיים רבים ביחס להצבעה באסיפות כלליות. אנטרופי המליצה לאשר את המינוי לתקופה מוגבלת של שלושה חודשים וזאת ללא תמורה, עד לקבלת החלטה ביחס לתנאי השכר המבוקשים על ידי חץ.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ, צילום: בועז אופנהיים נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ | צילום: בועז אופנהיים נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ, צילום: בועז אופנהיים

מחלוקת חריפה

בחוות הדעת של אנטרופי, שהגיעה לידי "כלכליסט", נחשפות מחלוקת בין חברת הייעוץ לחברה וכן תכתובת המיילים בין מנכ"לית אנטרופי ענת גואטה ליו"ר אלוני חץ אבי ורטהיים. בדיווח של אלוני חץ לבורסה ערב קיום ההצבעה, היא מאשימה את אנטרופי כגורם שבגללו נדחה הדיון ביחס לתנאי השכר של חץ. "החברה פרסמה דיווח על זימון אסיפה שעל סדר יומה אישור תנאי כהונה חדשים למנכ"ל. במהלך התקופה שחלפה מאז הועברו כמה הערות על ידי סגל רשות ני"ע.

"רק חודש לאחר פרסום הזימון (בשעות הערב) פנתה אנטרופי אל החברה בשאלות ובבקשת הבהרות בקשר לתנאי העסקתו של המנכ"ל. פניית אנטרופי לחברה במועד הנ"ל - יומיים בלבד לפני מועד הסופי שבו אמורה אנטרופי להעביר המלצותיה לגופים המוסדיים - מנעה מהחברה, ללבן מול אנטרופי, בדרך הראויה, סוגיות שהועלו על ידיה".

רק בסוף מרץ צפויה להתקיים אסיפה נוספת כדי להצביע ביחס לתנאי העסקתו של חץ. אנטרופי מגיבה בגוף חוות הדעת לדברים ומציינת: "אין עלינו חובה לפנות לחברה וליידע אותה על ההסתייגויות שלנו וכן החברה לא פנתה לאנטרופי בשום שלב על מנת לקבל את התייחסותה. מאחר שאבי ורטהיים פנה אלינו לראשונה ב־20 בדצמבר נוצר מולו שיח במסגרתו הועברו לו הסתייגויות למתווה השכר. דרך ההצגה של השתלשלות העניינים על ידי החברה שגויה ואינה משקפת את המציאות".

לחוות הדעת מצורפת כאמור באופן חריג תכתובת מיילים בין ענת גואטה, מנכ"ל אנטרופי לבין אבי ורטהיים.

לא התקיים דיון

גואטה כותבת לוורטהיים כי "אבקש למחות על הדיווח שאינו תואם את סדר העניינים הנכון. ב־20 בדצמבר בשעות הצהריים נערכה שיחה לראשונה ביני ובין מר ורטהיים שפנה אליי בבקשה לבדוק האם יש לנו הסתייגויות באשר למתווה המוצע. ב־24 בדצמבר חזרתי אליו עם תשובות במייל וכן שיחה בעל פה. לאחר מכן התגלגלו העניינים היכן שהתגלגלו. אם היה חשוב לחברה לשמוע את עמדתנו, היתה צריכה לפנות אלינו מבעוד מועד ולקיים דיון ראוי". גואטה אף מצרפת את יתר ההתכתבויות מול ורטהיים שכוללות גם את עיקרי ההתנגדויות של אנטרופי למתווה השכר המוצע לחץ. הנקודה המהותית ביותר נגד אישור חבילת השכר של חץ היא שלדעת אנטרופי, "יעד התשואה המינימלית לצורך תגמול של 4% על ההון העצמי נמוך ואינו תואם את התשואה הנדרשת על ידי בעלי המניות, שאמורה, לטענת אנטרופי להיות גבוהה ולא פחות מ־8%". ורטהיים משיב לה כי "שמחתי לגלות כי ככלל מצאתם את מכלול התגמול והרכבו כראויים ומתאימים. נודה אם תוכלי לתת לנו את הזמן על מנת להבין את הרקע להסתייגויותיכם".

על כך עונה לו גואטה: "אבקש לעדכנך שבשלב זה, לאור ההסתייגויות שהעברנו ולוחות הזמנים הצפופים ורצוננו להימנע מלהכניס את לקוחותינו ללחצים מיותרים, המלצתנו בשלב זה הנה נגד". יום לאחר מכן כותבת גואטה לוורטהיים מייל נוסף: "אנחנו בלוחות זמנים צפופים. העובדה שהעברנו הערות אינה משתמעת לידי כך שמצאנו את מכלול התגמול והרכבו ראויים. יש נושאים נוספים רחבים יותר כמו היבטי שיערוך והשפעות חד־פעמיות במנגנון התגמול וכן ראיית הטווח הארוך. בכל מקרה נשוחח ונבהיר את הדברים".

על תכתובות אלו משיב לה ורטהיים: "באשר להודעתך השנייה מאמש שנשלחה 22 דקות לאחר העברת הסתייגויותיכם. אף שעבר כחודש מעת הפרסום ועד להעברת התייחסותכם, בחרת להודיענו 22 דקות לאחר מכן כי התגבשה דעתכם להמלצה שלילית. ועדת התגמול השקיעה עבודה רבה בקביעת מבנה ההסכם, תוך שימת לב למכלול של ההשלכות הנוגעות למדיניות החברה ומטרותיה כמו גם לרמת התגמול הראויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות