אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הווילה של מיקי פדרמן על חוף הרצליה בסכנה צילום: שאול גולן

הווילה של מיקי פדרמן על חוף הרצליה בסכנה

פדרמן גר 30 שנה בווילה שהיא חלק ממלון דן אכדיה שבבעלות מלונות דן שבשליטת משפחתו. כעת קוראת לו העירייה להתפנות

01.01.2013, 21:25 | שי פאוזנר

הווילה של מיקי פדרמן בסכנה. כך עולה ממכתב שנשלח על ידי עיריית הרצליה בימים האחרונים לארגון מגמה ירוקה בתגובה לפניית הארגון בעניין חוקיות המגורים של פדרמן על שפת ימה של העיר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בווילת ענק שהינה חלק ממלון דן אכדיה שבבעלות מלונות דן שבשליטת משפחת פדרמן שבה גרים פדרמן ומשפחתו כבר 30 שנה.

בשבועות האחרונים, בעקבות פניית הארגון הסביבתי, החלה העירייה לבחון את התלונה והחליטה להודיע למשפחת פדרמן כי לא תוכל לגור שם עוד. למעשה עליה להתפנות ממנו בתוך 60 יום מעת קבלת המכתב בשל העובדה שהתב"ע במקום איננה מאפשרת שימוש למגורים אלה למלונאות.

דן אכדיה, צילום: אורי אקרמן דן אכדיה | צילום: אורי אקרמן דן אכדיה, צילום: אורי אקרמן

בשיחה עם "כלכליסט" אישרה ראש העירייה יעל גרמן כי אכן בוצעה בדיקה כזו על ידי אנשי העירייה ותוצאותיה נבחנו על ידי יועציה המשפטיים. "בעקבות הנתונים פנינו לפדרמן בלוא משוא פנים כפי שהיינו עושים עם כל מקרה אחר כזה".

גרמן הוסיפה כי פדרמן או נציגים שלו לא פנו ישירות אליה כדי לנסות לשנות את ההחלטה. נתונים שהעבירה העירייה למגמה ירוקה חושפים כי בשנת 1977 החליטה העירייה לאשר למלון תוספת שהיתה אמורה לכלול "אגף ייצוגי", כלומר מעין מבואה מפוארת ותוספת של שתי חנויות. אולם בחלק מהשטח זה עשה פדרמן שימוש פרטי. יעל גרמן סיפרה הערב, כי על פי דברים שמסרה משפחת פדרמן לנציגי העירייה, הוא שכר את השטח מהמלון. גרמן, שהצטרפה למפלגת יש עתיד של יאיר לפיד מסרה כי היא עוזבת ביום ראשון את התפקיד וזו הפעולה האחרונה שעשתה במסגרת תפקידה.

סיפור מגוריו של פדרמן במקום ידוע כבר שנים רבות לכל מי שגר באיזור זה, אולם בשנתיים האחרונות, בעקבות החלטה של מלונות דן של פדרמן להגדיל מאוד את המלון, החלה פעילות של תושבי האיזור נגד התוכנית בעיקר על רקע טענות שונות.

בתגובה לדברים מסר הערב דובר מלונות דן: "משפחת פדרמן שוכרת את הנכס כבר מעל 30 שנה על פי כל דין, ממלון דן אכדיה. אנו נבדוק בימים הקרובים את פשר המכתב שעל פניו נראה כלא סביר. מיותר לציין כי משפחת פדרמן לא תמשיך לשכור את הנכס בניגוד לעמדת עיריית הרצליה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
זאת שאלה בתחום ניירות ערך
מדובר בעסקת בעל עניין בחברה ציבורית. הוא שוכר את הנכס מחברת מלונות דן שהיא חברה ציבורית. צריך לשאות מי ומתי אישר את העסקה ההזויה הזאת, האם הוצג לדירקטוריון ולאסיפה כללית שהעסקה מהווה עבירה על חוקי תכנון ובניה של החברה הציבורית, מי העריך את שווי השכירות, האם זה חושב לפי חדר כאשר על כל חדר משלמים כמו על חדר רגיל במלון. כל השאלות האלה צריכות להישאל על ידי הרשות לניירות ערך וצריכות לעניין גם את התובעים הייצוגיים.
אנונימי  |  02.01.13
לכל התגובות