אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצוק הפיסקאלי: רפובליקנים זועמים על התוכנית שאושרה בסנאט - "שונאים אותה" צילום: אי פי איי

הצוק הפיסקאלי: רפובליקנים זועמים על התוכנית שאושרה בסנאט - "שונאים אותה"

הבוקר אישר הסנאט את ההסכם בנוגע לצוק הפיסקאלי והכדור כעת בידיים של הקונגרס שדן בנושא הערב. רפובליקני: "אני אהיה בהלם אם החוק הזה לא יחזור לסנאט"

01.01.2013, 23:13 | סוכנויות הידיעות

ההצבעה על הצוק הפיסקאלי בקונגרס: הרפובליקנים יבקשו ככל הנראה להוסיף עוד קיצוצים בהוצאות, לאור התנגדות של נציגים להסכם שאושר הבוקר בסנאט. נציג הרפובליקנים מקליפורניה, ג'ון קמפבל אמר: "אין הרבה תמיכה להצעת החוק כפי שהיא כעת. אני אישית שונא אותה".

קראו עוד בכלכליסט

"אני אהיה בהלם אם החוק הזה לא חזור לסנאט", אמר לעיתונאים ספנסר בקס, רפובליקני ממדינת אלבמה, לאחר שיחה עם רפובליקנים שהתייעצו איך להגיב למצב.

הרפובליקנים בקונגרס הגיבו הערב (ג') בכעס לתוכנית שאישר לפנות בוקר הסנאט בנוגע לצוק הפיסקאלי. וכעת גורל החקיקה בנושא מוטל בספק, שעות ספורות לאחר שהסוגיה עברה לידי הקונגרס.

מחוקקים אמרו כי הנציג אריק קנטור מווירג'יניה, מספר שתיים של הרפובליקנים, אמר בפגישה בדלתיים סגורות במרתף של בניין הקפיטול שהוא לא יכול לתמוך בחקיקה במתכונתה הנוכחית.

אובמה וביינר, צילום: איי פי אובמה וביינר | צילום: איי פי אובמה וביינר, צילום: איי פי

כמו כן, רפובליקנים רבים נוספים הביעו הסתייגויות נוקשות מהתוכנית, שלטענתם פועלת להעלאת מסים מסים אך עושה מעט מאוד כדי לרסן את ההוצאות. המתנגדים טוענים כי ג'ון ביינר לא נקט עמדה נחרצת בנושא, למרות שהיו לו הסתייגויות ברורות.

הקולות המתנגדים מהווים מבחן אמיתי לביינר, שלא הצליח להעביר את הצעתו להעלות מסים רק לכאלו המכניסים מעל מיליון דולר בשנה. ביינר אמר מספר פעמים, כי הוא לא מעוניין שההצבעה תעבור בעיקר בזכות קולות דמוקרטיים. כעת, עמדתו המתנגדת של אריק קנטור, שעד לשלב זה תמך בצעדיו של ביינר במאבק נגד הצוק הפיסקאלי, מסבכת את מצבו של ביינר.

הסנאט בארה"ב אישר הבוקר את ההסכם שימנע את ה"צוק הפיסקאלי" וידחה את הקיצוצים התקציביים בחודשיים. הסנאט אישר את ההסכם שהושג בלילה ברוב של 89 מול 8 מתנגדים.

"ידענו שאם לא נפעל, העלאות המס יחולו על כולם ולא התכוונו לתת לזה לקרות", אמר מיטש מקונל, מנהיג המיעוט בסנאט. מנהיג הרוב בסנאט הארי ריד אמר כי "ג'ון ביינר (יו"ר הקונגרס) טען לאורך כל הדרך שהוא ממתין שהסנאט יפעל. כעת אני מקווה, לטובתה של אמריקה, שהוא יאפשר לכל חברי בית הנבחרים לערוך הצבעה בנוגע להצעת החוק הדו-מפלגתית הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות