אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר התמ"ת: "צריך ממשלה שתהיה מסוגלת לתת מעצמה ולא רק לקחת לעצמה" צילום: עמית שעל

שר התמ"ת: "צריך ממשלה שתהיה מסוגלת לתת מעצמה ולא רק לקחת לעצמה"

שלום שמחון אמר בכנס של רשות הגבלים עסקיים כי הממשלה פוגעת בתחרות ומביאה להתייקרות מוצרים כמו חשמל ומים. "לממשלה יש אחריות אישית ליוקר המחיה"

02.01.2013, 10:40 | הדר קנה
"שרי הממשלה צריכים להבין שהם אחראיים כמו כל חברה במשק על יוקר המחיה. המים והחשמל הם דוגמה לשני שירותים מרכזיים שבהם הממשלה היא מונופול ופוגעת בתחרות באופן משמעותי, ויוקר המוצר עלה במאות אחוזים בשנים האחרונות" כך אמר היום (ד') שר התמ"ת שלום שמחון בכנס של הרשות להגבלים העסקיים הנקרא "קידום תחרות - מבט לעבר 2013".  

קראו עוד בכלכליסט

שמחון אמר: "אני לא מזלזל בקוטג', אבל חשבון חשמל הוא הרבה יותר יקר למשפחה. הגיעה העת שמערכות הללו יבחנו על ידי הרשות להגבלים עסקיים . אי אפשר להתעלם מהשירותים שהממשלה נותנת. אפשר לתקוף את בעלי ההון, אבל בסופו של יום אי אפשר שלא לקחת גם אחריות אישית על יוקר המחיה בישראל. לממשלה יש אחריות אישית לכך - הזכרתי רק חשמל ומים, אבל יש גם תחומים אחרים. זה מתבטא בשורה של שירותים ציבוריים שהממשלה מספקת, ודרושה תפיסה אחרת כדי שיוקר המחיה יירד באופן דרמטי".

שמחון. "לא מזלזל בקוטג שמחון. "לא מזלזל בקוטג'" שמחון. "לא מזלזל בקוטג

שמחון טען כי על הרשות להגבלים לייצר יותר ניירות עמדה בנושאים שונים: "אני חושב שיש יותר מקום שהרשות תשתמש בכובע שלה כמייעץ לממשלה. אני חושב שעל הרשות לנפק יותר ניירות לממשלה גם במקומות שזה כואב. האחריות של הרשות להגבלים היא גבוהה בגלל המורכבויות של המשק הישראלי.

לדברי שמחון מערכת הבחירות הנוכחית לא מביאה לידי ביטוי את הדברים הנכונים: "אני מתפלא על חברי מהכנסת שנשאבים ולא מדברים על המושג של קואליציה תקציבית - הממשלה הבאה תידרש לעשות צעדים משמעותיים במשק. צריך ממשלה שתהיה מסוגלת לתת מעצמה ולא רק לקחת לעצמה".

שמחון הזכיר את עבודת ועדת המזון (ועדת קדמי) שהתבקשה לטפל ביוקר המחיה: "אנחנו מקווים שהממשלה הבאה תעסוק בחוק המזון, אני חושב שהוא חוק משמעותי שמאפשר לממונה על ההגבלים לייצר תחרות לטובת הצרכן הישראלי. נתנו כלים שלא היו עד כה כמו חטיבת התחרותיות ברשות להגבלים עסקיים והרשות לסחר במשרד התמ"ת והן יאפשרו לייצר רגולציה לשוק המזון ותחרות על ליבו וכספו של הצרכן הישראלי. כל אחד מאיתנו צריך להיאבק על היכולת לתת איכות חיים גבוהה לאזרח הישראלי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הגיע הזמן ששמחון וחבריו יבינו שממשלה אמורה לשרת את המדינה ואת אזרחיה
ההתבטאויות שלו מעידות על כך שאין לו הבנה בסיסית ,מהו מהותה תפקודה של ממשלה.חייבים להחליף את האנשים האלו.הם חסריי סיכוי.נגועים בסאבת שלטון.מראש הם לא מבינים שהם באים לשרת.ואנחנו מטומטמים כי אנחנו שבים ונותנים כוח בידיים של אנשים לא מוכשרים לתפקידים בהם הם אוחזים וכמעט תמיד מובילים אותנו למצבים מסוכנים בצורה בלתי נתפסת.חלאס.
מיכל , תל אביב  |  02.01.13
4.
זליכה, מנערי האוצר, מדבר לפתע על דיור לצעירים. בעושק כביש האגרה 6 הוא מקבל בתיווך 20 מליון שקל
יש פה מחול מסכות בלתי נתפש של צביעות. נערי האוצר שעושים מליונים מתיווך ועבודה עבור בעלי ההון שהם מצ'פרים מדברים לנו לפתע על בעיית דיור... הם שמונעים את הדיור הציבורי בכל הכח. זליכה, שמחון - מספיק עם הצביעות.
די לצביעות!!  |  02.01.13
לכל התגובות