אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טושיבה מזהה את העתיד של הכונן הקשיח שלכם צילום: shutterstock

טושיבה מזהה את העתיד של הכונן הקשיח שלכם

ענקית האלקטרוניקה היפנית תשיק טכנולוגיה שתאפשר לזהות בעיות וכשלים בכוננים קשיחים לפני שהם קורים, בינתיים רק במחשבים הניידים מתוצרתה

02.01.2013, 14:31 | רפאל קאהאן

חברת טושיבה היפנית פיתחה טכנולוגיה שתאפשר זיהוי של בעיות בכונן הקשיח של המחשבים שלה, לפני שהם קורים. כך על פי דיווח של אתר TechOn Asia של תאגיד הבורסה היפני ניקיי.

קראו עוד בכלכליסט

הטכנולוגיה מתבססת על ניתוח מידע שהתקבל ממחשבים מתוצרת החברה. המידע כולל בין השאר את כמות התקלות בקריאת מידע וכן דיווח על זמני פעולה של כוננים שהתגלו בהם תקלות.

הפיתוח החדש יאפשר גיבוי אוטומטי של הכונן לפני שהוא קורס, מה שמונע איבוד מידע יקר ערך. את הטכנלוגיה החדשה תטמיע טושיבה בתוכנת ניהול המחשבים "Toshiba Smart Client Manager" שלה החל מהשנה.

בנוסף למידע שאספה טושיבה מאלפי כוננים מושבתים שהתקבלו במעבדותיה, התבססה החברה על מידע שסופק לה דרך תוכנת ניטור שמותקנת על גבי 1.66 מיליון מחשבים מתוצרתה ואשר עוקבת אחר "בריאות" המחשב.

התוכנה שנקראת Toshiba PC Health Monitor, מנטרת את פעילות המחשב דרך חיישנים המותקנים בין השאר בכוננים הקשיחים, בסוללות ובמערכות הקירור. בטושיבה מסרו שהמידע הועבר באישור הלקוחות.

המערכת לא תמנע את התקלה בכונן הקשיח, אולם בגלל שהיא מסוגלת לזהות מצבים "רגישים", היא תוכל להגביר את קצב הגיבויים באופן אוטומטי וכך לצמצם את הסיכוי של איבוד מידע רגיש. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות