אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיים הסכסוך המשפטי בין מעצבת האופנה טורי ברץ' לבעלה לשעבר צילום: בלומברג

הסתיים הסכסוך המשפטי בין מעצבת האופנה טורי ברץ' לבעלה לשעבר

הסכסוך פרץ לאחר שכריס ברץ' השיק מותג אופנה מתחרה. לאחרונה רכש לן בלווטניק אחזקת מיעוט במותג, והוא צפוי להתמנות לדירקטוריון

02.01.2013, 17:24 | סוכנויות הידיעות

הסתיים הסכסוך המשפטי בין מעצבת האופנה האמריקאית טורי ברץ' (Tory Burch) ובעלה לשעבר, כריס, סביב אחזקותיו במותג שלה.

הבעיות בין בני הזוג לשעבר החלו בשנה שעברה, לאחר שכריס השיק את מותג האופנה סי. וונדר (C. Wonder), שנשא דמיון בולט למותג של טורי, המוערך במיליארדי דולרים, אך הציג מחירים זולים בהרבה. המהלך הוביל להדחתו מהדירקטוריון של כריס ברץ'.

באוקטובר האחרון הגיש כריס תביעה נגד אשתו לשעבר וחברי הדירקטוריון בטענה כי הם מונעים ממנו למכור את אחזקתו. כחודש לאחר מכן, הגישה טורי תביעה נגדית בה גרסה כי המותג של כריס הוא העתק זול של המותג שלה.

מעצבת האופנה האמריקאית, טורי ברץ , צילום: בלומברג מעצבת האופנה האמריקאית, טורי ברץ | צילום: בלומברג מעצבת האופנה האמריקאית, טורי ברץ , צילום: בלומברג

מהחברה של טורי ברץ' נמסר כי החברות BDT קפיטול פרטנרס וג'נרל אלקטריק ירכשו את מרבית 28% שבהם החזיק כריס ברץ', ובכך יובילו לסיומה של המחלוקת. הסכומים שישלמו לא נחשפו. טורי עצמה ממשיכה להחזיק ב-28.3% שבבעלותה.

בנוסף לטורי ולמשקיעים החדשים, מאז 2009, 20% בחברה מוחזקים על ידי חברת הפרייבט אקוויטי המקסיקנית Tresalia Capital. לאחרונה רכש גם לן בלווטניק אחזקת מיעוט במותג, והוא צפוי להתמנות לדירקטוריון. זאת על אף שנודע כי בלווטניק השקיע גם בעסקיו של כריס ברץ'.

המשקיעים החדשים הם בעלי ניסיון בתחום הפיננסי. BDT קפיטול היא כלי ההשקעות של ביירון טרור, שנחשב לבנקאי המועדף על וורן באפט, בעוד שג'נרל אלאקטריק נוסדה על ידי הפילנתרופ צ'אק פיני. כתוצאה מכך, מתגברות ההערכות כי המותג, שההכנסות שלו ב-2012 עמדו על 800 מיליון דולר, יבצע הנפקה ציבורית ראשונית בהמשך השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות