אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"קנינו מהר, כי היתה הזדמנות. רואים שלא השפענו על השוק" צילום: עינת לברון

"קנינו מהר, כי היתה הזדמנות. רואים שלא השפענו על השוק"

מנכ"ל מליסרון אבי לוי המואשם ברכישה עצמית של אג"ח בהיקף של 24 מיליון שקל סיים אתמול את עדותו. בדיון נחשפו גם הקלטות, שבהן נשמע סמנכ"ל הכספים אומר לברוקר אלי העליון: "אל תפרק את המחסנית ביום אחד. אני צריך עד השבוע הבא"

03.01.2013, 08:03 | זוהר שחר לוי

מנכ"ל מליסרון אבי לוי סיים אתמול את עדותו במסגרת פרשת מליסרון. לוי מואשם כי ביצע רכישה עצמית של אג"ח בהיקף של 24 מיליון שקל. "לא יעלה על הדעת שאמרתי לסמנכ"ל הכספים גולן מדר שצריך להעלות את שער האג"ח. לא ייתכן כי הדבר הוא לא חוקי", כך אמר לוי בעדותו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב האישום שהוגש לפני שנה, חברת עופר פיתוח, חברה־בת של קבוצת עופר השקעות, ביצעה רכישה בהיקף של 24 מיליון שקל של אג"ח סדרה ד' של מליסרון, גם היא בשליטת קבוצת עופר. זאת, לכאורה כדי להעלות את מחירן ערב ההנפקה משער אג"ח של כ־115 אגורות ל־117 אגורות. לבכירי הקבוצה, המנכ"ל אבי לוי וסמנכ"ל הכספים גולן מדר, מיוחסות עבירות של תרמית בניירות ערך, פרט מטעה בתשקיף והפרת חובת דיווח. ביחד איתם נאשמות גם החברות עופר השקעות, עופר פיתוח ומליסרון.

לוי החל את עדותו בשבוע שעבר ובכך פתח את שלב ההגנה בתיק. "ראינו הזדמנות ולכן קנינו", הסביר לוי לתובע, עו"ד עמית בכר, על רכישת האג"ח והוסיף: "כשקנינו, קנינו מהר, כי הייתה הזדמנות, רואים שלא השפענו על השוק... כשאתה בוחן בתקופה כזו שהיא די מסוכנת, אתה הולך עם הדברים שאתה מאמין שהם הכי נכונים ובטוחים, וחברה בת שלנו היא לטעמנו בטוחה. בכלל השקענו בדברים שאנחנו מכירים".

יו"ר עופר השקעות, ליאורה עופר, צילום: ורדי כהנא יו"ר עופר השקעות, ליאורה עופר | צילום: ורדי כהנא יו"ר עופר השקעות, ליאורה עופר, צילום: ורדי כהנא

לוי נשאל על השיחות שהוקלטו בין מדר לבין הברוקר אלי העליון בניסיון של התביעה להוכיח כי ידע ואף הנחה את סמנכ"ל הכספים לבצע את הרכישה המסיבית במטרה להעלות את שער האג"ח. באחת השיחות הטלפוניות נשמע גם קולו של לוי עצמו למשך כחצי דקה. בחקירתו ברשות ניירות ערך הכחיש תחילה כי שוחח כלל עם העליון אולם לאחר שהושמעה לו השיחה הודה כי "שכח" שכלל התקיימה. בשיחות נשמע העליון אומר למדר: "אני צריך ארבעה ימי מסחר", ומדר משיב: "אם יהיה צריך, אין לך מגבלה". כן נשמע מדר שואל את העליון: "איך אדע אם חסר לך כסף?", ואומר: "אבל אל תפרק את המחסנית ביום אחד. אני צריך עד השבוע הבא".

במענה לשאלות התובע על אימרות אלו אמר לוי: "אני לא זוכר שאמרתי דבר כזה לגולן (שאין לו מגבלה - זש"ל). אנחנו לא ידענו כמה נקנה ו־20 מיליון שקל לא היו קודש הקודשים. גם לסיים את הרכישה ב־1 בדצמבר לא היה קודש הקודשים". עוד הוסיף: "אני לא יודע למה גולן התכוון כשאמר שאין מגבלה. אם הוא התכוון לכסף זה לא תואם את המסרים שהעברתי לו".

במקביל לפתיחת שלב ההגנה, הגישו לפני כשבועיים באי כוחם של הנאשמים בקשה לביטול כתב האישום בטענה להגנה מן הצדק בשל מסמך שנמסר על ידי הפרקליטות בשלב מאוחר ולטענתם, מנע מהם להתגונן כראוי בשלב השימועים. בפרקליטות טוענים כי גם הם קיבלו את המסמך באיחור, וכלל אין בו כדי לפגוע בהגנה על הנאשמים. חאלד כבוב, שופט בית המשפט המחוזי שדן בתיק, צפוי להכריע בסוגיה זו בהמשך.

אבי לוי מיוצג על ידי עוה"ד נוית נגב וגל הררי ממשרד שינמן־נגב. עוה"ד ז'ק חן ועינת משה ממשרד ז'ק חן מייצגים את גולן מדר. אלי העליון מיוצג על ידי עוה"ד גרשון גונטובניק ועודד גזית ממשרד וינרוט והחברות עופר השקעות בע"מ, עופר פיתוח והשקעות בע"מ ומליסרון בע"מ מיוצגים על ידי עוה"ד פיני רובין, ארז הראל והילה שמעון ממשרד גורניצקי, נבות תל־צור וליה אפריאט ממשרד כספי ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות