אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יחימוביץ' מתחייבת: לא אשב בממשלה עם נתניהו צילום: תומי הרפז

יחימוביץ' מתחייבת: לא אשב בממשלה עם נתניהו

יו"ר העבודה, שסירבה עד כה לשלול ישיבה בממשלה עם נתניהו, משנה היום את דעתה ומודיעה: "אני מכוונת לראשות הממשלה, אך אם לא, אנהיג את האופוזיציה". הסיבה: "ההקצנה וההסלמה הניכרת בעמדות הליכוד-ביתנו"

03.01.2013, 10:56 | מורן אזולאי, כתבת ynet

אחרי חודשים שבהם סירבה להכריז כי לא תשב בממשלה בראשות בנימין נתניהו , יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' משנה כיוון ומכריזה כי לא תצטרף לקואליציה בראשותו. בישיבה שקיימה עם חברי הכנסת והמועמדים ברשימת המפלגה היא הצהירה: "אני מכוונת לראשות הממשלה, אך אם לא, אנהיג את האופוזיציה". משמעות הדבר היא הצהרה ראשונה של יחימוביץ' לפיה לא תצטרף לממשלה בראשות הליכוד ביתנו. ב-11:30 היא תכנס מסיבת עיתונאים במטה מפלגת בתל אביב.  

קראו עוד בכלכליסט

עד כה, סירבה יחימוביץ' למסור התחייבויות לגבי התנהלותה בקדנציה הבאה ולהבהיר אם תסכים לשבת עם נתניהו. במפלגת העבודה אמרו לקראת מסיבת העיתונאים: "לאור ההקצנה וההסלמה הניכרת בעמדות הליכוד ישראל ביתנו בכל התחומים – הכלכלה והחברה, המדיני והביטחוני, שלטון החוק והדמוקרטיה - מפלגת העבודה נותרה האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון ולא תשב בממשלת נתניהו.

שלי יחימוביץ שלי יחימוביץ' | צילום: אביב חופי שלי יחימוביץ

"מפלגת העבודה נחושה להיאבק להחליף את השלטון ותעשה כל מאמץ להנהיג קואליציה שתהווה חלופה לממשלת הימין הקיצוני הנרקמת בחסות התחרות מי קיצוני יותר - נפתלי בנט או נתניהו-ליברמן. אנחנו נחושים להראות לציבור שאפשר אחרת: כלכלה שפויה שפועלת לטובת מעמד הביניים והעניים, חתירה להסדר מדיני, ושמירה על צביונה של ישראל כמדינת דמוקרטיה ושלטון חוק".

כבר אתמול פתחה יחימוביץ' חזית מול מספר 2 בליכוד ביתנו, ליברמן, אותו כינתה: "מושחת, קיצוני וחסר בושה". בתגובה למתקפה שלו עליה אמרה יו"ר מפלגת העבודה: "ליברמן לא נקף אצבע מעולם לטובת הפריפריה בפרט והציבור בכלל, גם לא עבור עולי חבר העמים שאותם הוא מתיימר לייצג בכנסת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כל הכבוד לשלי
אסור בשום אופן להיות עלה תאנה כפי ששימש אהוד ברק, וצריך לבנות אלטרנטיבה שלטונית מהאופוזיציה. יש מספיק רודפי כיסאות שישמשו עלי תאנה למדיניות הקיצוצים והסחיטה האכזרית של ביבי וש"ס כמו יאיר לפיד וציפי לבני שתמורת עור הצבי יהיו מוכנים למכור את עור מעמד הביניים
ד  |  03.01.13
2.
מאוחר מידי
שלי היקרה מעט מידי ומאוחר מידי. היית צריכה להכריז על כך מהתחלה השכם וערב. הפסדת הרבה מנדטים של תומכי מרכז/שמאל שלא יצביעו עבור מפלגה שבפועל תשב עם נתניהו. אכלנו אותה איתך נחפש מנהיגות אחרת למרכז/שמאל ובכל אופן לא נצביע עבורך היתה לך הזדמנות פז לשינוי אך התברר כי זה גדול עלייך.
רונן , ת"א  |  03.01.13
לכל התגובות