אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מונתה כונסת נכסים לחברת "ריבלין" יבואנית גדולה של כלי מטבח צילום: עמית שעל

מונתה כונסת נכסים לחברת "ריבלין" יבואנית גדולה של כלי מטבח

לטענת בנק הפועלים "ריבלין ציוד וכלים" חייבת לו כ-2.76 מיליון שקל. בהתאם להחלטת ביהמ"ש החלה הכונסת לפעול לתפיסת אולם התצוגה הענקי בת"א שבו נמצאים גם משרדי החברה

03.01.2013, 13:15 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בת"א מינה השבוע את עו"ד דורית לוי טילר לכונסת נכסים זמנית לחברת "ריבלין ציוד וכלים", אחת החברות הגדולות, העוסקת בייבוא ושיווק של ציוד וכלים למטבח המקצועי והמוסדי.

את הבקשה הגיש לבית המשפט עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר ושות' המייצג את בנק הפועלים, לו חייבת החברה כ-2.76 מיליון שקל. בבקשה נטען כי "החברה נקלעה להפסדים ולמצוקה תזרימית קשה. לבנק חשש כבד וממשי כי הגבלת חשבון החברה והעיקולים שהוטלו בחשבון יובילו לשיתוקה של החברה באופן שיימנע ממנה לפעול במהלך עסקים רגיל ויאיץ את קריסתה המוחלטת".

עוד נכתב: "ללא מינוי מיידי של בעל תפקיד שימונה על שמירת הנכסים, עלולה להיגרם פגיעה ממשית בנכססי החברה שתמנע מהבנק כל אפשרות להיפרע את חובותיו".

את החלטתו למנות את כונסת הנכסים, נימק השופט איתן אורנשטיין ל"נוכח החשש כי עלולות להיגרם פעולות בלתי הפיכות" וכן בשל העובדה כי לא "נעשו פעולות להקטנת החוב" . השופט הורה לכונסת לקבל לרשותה את הרכוש המשועבד ולנקוט בכל הפעולות להבטחתו ושמירתו. בשלב זה, לא ימומש הרכוש.

בהתאם להחלטת בית המשפט החלה הכונסת לפעול לתפיסת אולם התצוגה הענק בת"א שמכיל את משרדי החברה, וכן את המחסן בלוד. הכונסת סגרה את העסק ותחל לפעול במטרה למכור את הנכסים והפעילות וכן לגבות חובות. החברה העסיקה כעשרה עובדים.

"ריבלין" היא חברה פרטית בבעלות האחים יעקב וניר ריבלין, שהוקמה ב-1977. כיום היא היום אחת מהחברות המובילות בישראל לייבוא ושיווק של ציוד וכלים למטבח המקצועי והמוסדי, ומייצגת בלעדית יצרנים גדולים מהעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות