אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל גור קיבל 100 מיליון דולר ממכירת רשת טלוויזיה לאל ג'זירה צילום: בלומברג

אל גור קיבל 100 מיליון דולר ממכירת רשת טלוויזיה לאל ג'זירה

רשת הטלוויזיה The Current של סגן השיא ארה"ב לשעבר ושותפו ג'ואל האייט נמכרה תמורת חצי מיליארד דולר לרשת הקטארית. גור והאייט רכשו את רשת הטלוויזיה ב-2004 תמורת 60 מיליון דולר

03.01.2013, 13:30 | סוכנויות הידיעות
רשת הטלוויזיה The Current שייסדו סגן נשיא ארה"ב לשעבר, אל גור ושותפו ג'ואל האייט, נמכרה תמורת חצי מיליארד דולר לרשת אל ג'זירה, כך על פי סוכנות הידיעות בלומברג. כפי הנראה הרווח המוערך של גור, שהחזיק ב-20% מהרשת, מסתכם ב-100 מיליון דולר.

על פי הדיווח, גור ושותפיו היו להוטים לסגור את העסקה לפני ה-31 בדצמבר על מנת להימנע ממיסוי גבוה יותר כתוצאה מעליית המסים שהיתה אמור להיכנס לתוקף ב-1 בינואר.

אל גור לשעבר סגן נשיר ארצות הברית , צילום: MCT אל גור לשעבר סגן נשיר ארצות הברית | צילום: MCT אל גור לשעבר סגן נשיר ארצות הברית , צילום: MCT

שווי העסקה משקף צמיחה של פי שמונה בהשקעה הראשונית של 60 מיליון דולר שהשקיעו גור ושותפו כאשר רכשו את הרשת ב-2004. גור והאייט הודיעו על העסקה אתמול אך לא מסרו פרטים על תנאיה הפיננסיים.

"אנו גאים ומרוצים מכך שאל ג'זירה, שהינה רשת עטורת פרסים, בחרה לרכוש את The Current", אמרו המייסדים בהצהרה.

ב-Current TV צופים למעלה מ-60 מיליון בתי אב בארה"ב. שידורי האנגלית של תחנת אל ג'זירה, המשדרת בערבית ובאנגלית, נצפים על-ידי למעלה מ-250 בתי אב ב-130 מדינות ברחבי העולם, על פי אתר הרשת.

על פי חברת חקר מדיה SNL Kagan, תזרים המזומנים התפעולי של Curretn TV הסתכם בשנה שעברה ב-16.3 מיליון דולר מתוך הכנסות של 108 מיליון דולר. שוויה של העסקה "נראה גבוה, אך למעשה העסקה מהווה סיכון לא קטן לאל ג'זירה". אמר אנליסט החברה, מדווח בלומברג.

בין משקיעיה של הרשת נמצאים קרנות השקעות בשליטתו של המיליארדר רון בורקל ובנקאי ההשקעות ריצ'ארד בלום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות