אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות ההפסדים: חברת החשמל תעניק בונוסים לבכירים בשיעור של 10% מהשכר צילום: אלעד גרשגורן

למרות ההפסדים: חברת החשמל תעניק בונוסים לבכירים בשיעור של 10% מהשכר

מדובר ביו"ר החברה יפתח רון טל, מנכ"ל החברה אלי גליקמן והיועמ"ש דוד יהב. הבונוס ניתן עבור שנת 2011, ולדברי מקורבים לחברה "מדובר בנוהל רגיל שמתקיים בחברה וזו לא הפעם הראשונה". שכר היו"ר והמנכ"ל לרף של 61 אלף שקל בחודש

03.01.2013, 14:19 | ליאור גוטמן

דירקטוריון חברת החשמל אישר היום (ה') מתן בונוס כספי לשלושה נושאי משרה בכירה בשיעור של 10% מהשכר השנתי שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ביו"ר החברה יפתח רון טל, מנכ"ל החברה אלי גליקמן והיועמ"ש דוד יהב. הבונוס ניתן עבור שנת 2011, ולדברי מקורבים לחברה "מדובר בנוהל רגיל שמתקיים בחברה וזו לא הפעם הראשונה".

על כמה כסף מדובר? רק בפברואר האחרון אישר משרד האוצר סיווג חדש לחברת החשמל, מה שהקפיץ את שכר היו"ר והמנכ"ל לרף של 60 אלף שקל בחודש. המשכורת השנתית של כל אחד מהם עומדת על 732 אלף שקל והבונוס איפוא הוא  73,200 שקל. 

אלי גליקמן מנכ"ל חברת החשמל (מימין) והיו"ר יפתח רון טל, צילום: טל שחר, אוראל כהן אלי גליקמן מנכ"ל חברת החשמל (מימין) והיו"ר יפתח רון טל | צילום: טל שחר, אוראל כהן אלי גליקמן מנכ"ל חברת החשמל (מימין) והיו"ר יפתח רון טל, צילום: טל שחר, אוראל כהן

יצוין שחברת החשמל סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2012 בהפסד של יותר ממיליארד שקל ועם צבר התחייבויות של למעלה מ-72.5 מיליארד שקל

בחודשים האחרונים התמודדה חברת החשמל עם משבר תזרימי חמור שנולד לאחר "פספוס" של תחזית ההכנסות וההוצאות שלה לשנת 2012 שהיקפו הסתכם בכ-1.4 מיליארד שקל לשנה החולפת ועוד כ-900 מיליון שקל לשנה הנוכחית.

ועדת בדיקה שהקים דירקטוריון החברה מצאה שמקור הטעות בתקשורת לקויה ובבקרות חלקיות של ניהול הכספים בחברה, מה גם שקרוב לחצי מיליארד שקל מסך הפער התזרימי לשנה שעברה "ברח מתחת לרדאר" לאחר שמחלקת הכספים מחקה רכישות של סולר ובמקביל "שכחה" לעדכן את עליית המע"מ באחוז אחד בתחילת ספטמבר 2012.

מקורבים לחברה מסבירים שהענקת הבונוס מותרת על פי חוק רשות החברות הממשלתיות מה גם שמדובר בבונוס שהיה אמור לעבור בשנה שעברה. ברבעון הראשון של 2013 אמור לעלות תעריף החשמל בשיעור של כ-12%, התייקרות שמיוחסת לזינוק החד ברכש הדלקים שביצעה החברה בשנה שעברה.  

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "מדובר ב'תגמול שנתי' שאיננו בונוס ואיננו תלוי רווחים בחברה. התשלום ניתן בהתאם לחוזרי רשות החברות הממשלתיות ועל פי העקרונות שבחוזר ומהווה תחליף למשכורת 13 הניתנת כעניין שבנוהג בארגונים רבים במשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות