אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האחים עובדיה בדרך לפירוק צילום: צפריר אביוב

חברת האחים עובדיה בדרך לפירוק

בור של 100 מיליון שקל חובות עשוי להסתיים במכירה חלקית של פעילות החברה תמורת סכום זניח. לטענת הנאמנות, לחברה אין יכולת שרידות

03.01.2013, 14:35 | ענת רואה

נאמנות חברת האחים עובדיה, עו"ד קרן ריכבך ורו"ח עליזה שרון מבקשות לסיים את הקפאת ההליכים ולעבור למסלול של פירוק. לדבריהן, במסגרת "מתווה להקטנת הנזק" מתבקשת מכירת פעילות החברה לחברת סער ביטחון מקבוצת T&M. התמורה לכך: 20% מהרווח הכולל שיווצר בגין החוזים במשך שנתיים פעילות, ולכל הפחות 130,000 שקל. סכום זניח זה יעמוד מול חובות של 100 מיליון שקל, שלא ברור כעת מה יהיה המקור לכיסויים, אפילו באופן חלקי בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת הנאמנות שהוגשה לפני זמן קצר לעיונו של השופט אילן שילה מביהמ"ש המחוזי בלוד, מובאים בנספחים פרטי שתי ההצעות שהתקבלו מחברת השמירה G4S וחברת השירותים ISS ישראל ואשר נחשפו היום ב"כלכליסט", אך הן אינן ממליצות לאשר הצעות אלו. מהנספחים עולה כי חברת ISS הציעה לשלם תמורת החברה עד 600 אלף שקל ואילו חברת G4S הציעה להמשיך להפעיל את החוזים של החברה.

הדיון בהקפאת ההליכים של האחים עובדיה , צילום: צפריר אביוב הדיון בהקפאת ההליכים של האחים עובדיה | צילום: צפריר אביוב הדיון בהקפאת ההליכים של האחים עובדיה , צילום: צפריר אביוב

בהודעה נאמר כי הנאמנות קיימו מרתון של פגישות עם מתעניינות פוטנציאליות, אולם לכל הפגישות היה דפוס דומה, כאשר לאחר מסירת פרטים ראשוניים נסוגו המתעניינים בזה אחר זה מרצונם להמשיך בתהליך. יצויין כי לפני כשעה אישרו מנכ"לי שתי החברות ל"כלכליסט" שהם מעוניינים לרכוש את פעילות החברה ולא נסוגו מהצעותיהם.

לדברי הנאמנות בהודעה שהגישו, התמונה הכלכלית של נכסי החברה וחובותיה כפי שהתבררה בימי ההקפאה, מעלה תמונה עגומה של חברה ללא יכולת שרידות, כאשר מגעים אינטנסיביים עם 5 חברות מובילות בתחום פעילותה של האחים עובדיה, הניבו 3 הצעות: האחת לרכישת פעילות החברה בלא תוחלת כלכלית, ושתיים אחרות בדבר "הקטנת הנזק בלבד".

לדברי הנאמנות, על מנת למנוע הפסקה מיידית של ביצוע העבודות אצל לקוחות החברה ובמטרה לייצר מקומות עבודה לעובדים יש לאשר את המתווה להקטנת הנזק. לדבריהן, החוזה של החברה מול רשות שדות התעופה שהיא הלקוח הגדול ביותר שלה שאחראית לכמחצית מהמחזור השנתי של האחים עובדיה, היה חוזה גרעוני, ואפשר שהיה הגורם העיקרי לקריסת החברה ולא אפשר לה לשלם את חובותיה לעובדים לרבות ההפרשות הסוציאליות. לטענתן, החוזים הגרעוניים מומנו באמצעות אי תשלום נלוות לשכר, מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות