אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איל וולדמן: "על אף אזהרת הרווח, אנחנו לא מתכננים פיטורים בחברה" צילום: משה שי

איל וולדמן: "על אף אזהרת הרווח, אנחנו לא מתכננים פיטורים בחברה"

מנכ"ל מלאנוקס התייחס לצפוי בשנה הבאה אחרי שהחברה דיווחה כי ההכנסות לרבעון הרביעי צפויות להיות נמוכות ב-18% מהערכות הקודמות: "זו היתה הפעם הראשונה מאז שהפכנו לחברה ציבורית שבה פיספסנו את התחזית שלנו. נלמד להיות שמרנים יותר בעתיד"

03.01.2013, 16:20 | שי סלינס

"על אף אזהרת הרווח שפרסמנו, אנחנו לא מתכננים שינויים במצבת כח האדם של החברה", כך אמר איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס בשיחה עם "כלכליסט" לאחר אזהרת ההכנסות שפרסמה אמש החברה, שמעסיקה נכון לעכשיו כ-800 עובדים.

"אזהרת ההכנסות שלנו נבעה משני גורמים עיקרים. האחת מסביבת העסקים שנחלשה ברבעון האחרון של השנה שנבעה בין השאר מתנאי מאקרו כלכלה בעולם. הסיבה השנייה קשורה לאירועים חד פעמיים שאני לא צופה שיחזרו", ציין וולדמן בשיחת ועידה שערך היום בעקבות הורדת תחזית ההכנסות.

קראו עוד בכלכליסט

וולדמן אמר כי הירידה החד פעמית בהכנסות נבעה מדחיית חוזה של כ-20 מיליון דולר לרבעון השני של השנה. "בנוסף מצאנו בעיות טכניות במוצר ה-FDR מגרסת ה-56 ג'יגה - בעיה זו עתידה להיפתר ולא תשפיע על ההכנסות של מלאנוקס בשנה הבאה", אמר וולדמן.

"אנחנו מתכנים לעבוד על מנת לשפר את שרשרת האספקה שלנו", הוסיף וולדמן בתשובה לאנליסט של קרדיט סוויס. "זו היתה הפעם הראשונה מאז שהפכנו לחברה ציבורית שבה פיספסנו את התחזית שלנו. אנחנו נלמד להיות שמרנים יותר", אמר וולדמן. 

אתמול הודיעה החברה בניהולו של וולדמן כי הכנסות החברה לרבעון הרביעי צפויות להיות בטווח של 119 מיליון דולר עד 121 מיליון דולר - מתחת לצפי הקודם שפרסמה החברה לרווח של 145 מיליון עד 150 מיליון דולר. בכך יסתכמו הכנסות החברה השנתיות ב-500 מיליון דולר - עלייה מ-259 מיליון דולר ב-2011.

איל וולדמן, צילום: אוראל כהן איל וולדמן | צילום: אוראל כהן איל וולדמן, צילום: אוראל כהן

 

לאחר זינוק של 84% ב-12 חודשים האחרונים, מניית מלאנוקס סובלת ממומנטום רע במיוחד. מאותו שיא של 120 דולר שרשמה בספטמבר האחרון השילה המניה יותר מ-60%  מערכה.

 

בנוסף, מתרוצצות שמועות בתעשייה כי אינטל עשויה להקדים את השקת השבב המתחרה ואולי אף חברה אחת או שתיים נוספות עומדות להיכנס לתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
למתחרות אין שום סיכוי
בשנתיים הקרובות אין לאף חברה סיכוי להתקרב למלאנוקס שכבר בתהליכי פיתוח מואץ של מוצרי 100 גיגה ומעלה לכן בשנת 2013 מלאנוקס תהיה בלעדית ללא תחרות ברגע שהמצב הכלכלי ישתפר יגדל כוח הקניה ומלאנוקס תגדיל רווחים בצורה משמעותית לכן רואים שיש רוכשים וכשהפאניקה הזמנית תירגע נראה עליה מהירה בשערים וביקושים גדלים.
דני , מרכז  |  03.01.13
2.
מלאנוקס
מה שקרה למלאנוקס יכול לקרוה לכל מניוה ,זכור לי אזהרת רווח במנית העם -טבע . אני כועס על השתיקה הרועמת והמתמשכת של אייל שהיא בבחינת לעג למשקיעים במניה. כאשר שמועות רבות מתרוצצות , המניה נלחצת בבירור , שורטיסטים תאבי בצע גורמים במישרין לצניחות שערים במניה, צניחות מתמשכות ולא ברורות , אנליסטים רומזים שמשהוא קורה במלאנוקס ולא לטובה , סמנכ"ל מתפטר , בקיצור הכתובת היתה רשומה על הקיר, ואנחנו בתומינו רצינו להאמין שהשמועות זדוניות. בכל זאת מניה מעולה שפירסמה דו"ח מדהים , לא יכול לקרות לה משהו בסדר גודל של אזהרת רווח בפרק זמן קצר!!!. זמ משהוא שלא מעלים בדעתינו. יכול להיות שיש בעיהו זה בסדר כי זה יכול לקרות בכל חברה. אבל שהמנכ"ל לא יצא לציבור המשקיעים במניה , ויאמר דברי הרגעה ויספר את האמת לציבור המשקיעים., דבר מינימלי. הרי מדובר בחברה ציבורית ולא פרטית. וחבל שלא נהג כך. יוצא שנרם הפסד עצום למשקיעים והכי גרוע : אובדן האימון בו. על דרך ההתנהלות שלו , והנזק הכספי העצום שנגרם לציבור הרב של המשקיעים, לדעתי עליו ללכת בדרכי הסמנכ"ל ולהתפטר. אנחנו מלקקים את הפצעים, אבל מבטיחים לא לשכוח ולא לסלוח.
משקיע , נתניה  |  03.01.13