אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל לא תעמוד לדין בחשד לניצול מעמדה בתחום החיפוש צילום מסך: google

גוגל לא תעמוד לדין בחשד לניצול מעמדה בתחום החיפוש

ענקית החיפוש הגיעה להסכמות עם רשות הסחר הפדרלית - FTC - לאחר שהסתבר כי החברה משתמשת בתוכן של חברות אחרות

03.01.2013, 20:34 | סוכנויות הידיעות
גוגל וה-FTC, רשות הסחר הפדרלית, הגיעו להסכמה בנוגע לחשד לניצול מעמדה של החברה בתחום החיפוש. בכך גוגל נמנעה מהעמדתה לדין.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה כנגד גוגל החלה לאחר שהסתבר כי החברה משתמשת בתוכן של חברות אחרות – הבולטת שבהן היתה Yelp – כדי לרפד את האתרים שלה בתוכן. כמו כן הועלתה ההאשמה כי גוגל כי ניצלה את מעמדה בתחום החיפוש כדי לדחוק החוצה את מתחריה בתחום הפרסום המקוון.

גוגל , צילום מסך: google גוגל | צילום מסך: google גוגל , צילום מסך: google

על פי כתב ההסכמות, גוגל תתחייב להגביל שימוש בתוכן של אתרים אחרים ללא הסכמתם, כמו גם תאפשר למפרסמים להעביר קמפייני פרסום מגוגל לאתרים אחרים. זאת לאחר שבכירים בבינג – מנוע החיפוש של מיקרוסופט – התלוננו כי תנאי השימוש של גוגל הופכים העברה של קמפיינים מגוגל למנועי חיפוש אחרים לבלתי כדאיים.

ה-FTC וגוגל צפויים להגיע להסכמה גם בחקירה אחרת שמנהלת ה-FTC כנגד ענקית החיפוש, בה מואשמת גוגל בניצול לרעה של מאגר פטנטי ה-FRAND שקיבלה עם רכישת מוטורולה מוביליטי. פטנטי FRAND הם פטנטים המוגדרים כבסיסיים, וחברות מחוייבות בחוק לעשות בהם שימש הוגן. לפי הפשרה, גוגל צפויה להתחייב להסתפק בדרישת תמלוגים עבור כל פטנטי ה-FRAND שלה, ולהפסיק את המהלכים לאיסור יבוא או מכירת מוצרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות