אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהלים המיוחדים של רב בריח דורשים מהבעלים 65 מיליון שקל צילום: תומריקו

המנהלים המיוחדים של רב בריח דורשים מהבעלים 65 מיליון שקל

לטענתם, הבעלים אברהם ואורי בחרי גרעו את הכסף בדרכי מרמה. עוד הם מאשימים אותם ב"מצגי שווא בפני נושים ומשקיעים, ריקון כלכלי של נכס מהותי והעדפת נושים"

03.01.2013, 21:03 | משה גורלי

באי כוח המנהלים המיוחדים בפירוק "רב בריח" עורכי הדין רונן גרשט, אופיר נאור ומור ורשיצקי דורשים מבעלי החברה אברהם ואורי בחרי לשלם לקופת הפירוק 65 מיליון שקל, שנגרעו לטענתם מהחברה בדרכי מרמה.

הבקשה הוגשה היום לשופטת ורדה אלשיך בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לאחר חקירה של רו"ח עליזה שרון. מהדו"ח שהגישה בפברואר 2011, "עולה תמונה ברורה של מסכת פעולות שבוצעו על ידי אורי ואברהם בחרי במטרה לשחוק לחלוטין, ולמעשה לאיין, זכות ונכס ברור של רב בריח מוצרי ביטחון בשווי 65 מיליון שקל". בין הפעולות מונים המנהלים: מצגי שווא בפני נושים ומשקיעים, ריקון כלכלי של נכס מהותי, העדפת נושים ועוד.

"ממצאי דוח החקירה", נכתב בבקשה, "מעלים כי חברות אשר היו בשליטת האחים בחרי יצרו מצג שווא בדוחות הכספיים של רב בריח, והכל כדי להונות את נושיה ולהציג כלפיהם, למראית עין בלבד, נכסים מהותיים בדוחותיה הכספיים. נכסים אלו התבררו כ'כלי ריק' כאשר האחים נווטו את הפעולות בקבוצת רב בריח על מנת שבסופו של יום, כך לשיטתם, יתרוקנו נכסים אלה מכל ערך או תוכן ממשי ולא ניתן יהי לממשם".

סיפור הבקשה הוא סביב מניפולציה בשטר שהונפק לרב בריח שאותן פעולות של האחים וחברות בשליטתם גרמו ל"ריקון מתוכן של שטר ההון והפיכתו לחסר כל ערך כלכלי...".

הבקשה מוגשת כעת, כך נכתב, לאחר שהאחים, לטענת ב"כ המנהלים המיוחדים, בחרי לא הגיבו לממצאי הדוח במהלך הכנתו ולאחר הגשתו לבית המשפט ולאחר שהליכי גישור שנערכו בפני עו"ד ליפא מאיר לא צלחו.

אברהם בחרי מסר בתגובה: "מדהימה החוצפה של המנהלים המיוחדים. נוח להם להסתתר אחרי דוח מפוברק לחלוטין, כאשר גם היום הם מסתירים מבית המשפט את העובדה שקיבלו כבר שלוש חוות דעת של בכירים במשק הישראלי שהראו כי שטר ההון נפרע עד השקל האחרון. להערכתי בית המשפט יזרוק אותם מכל המדרגות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות