אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרך ללא מוצא? הערכות: אפל לא מתכוונת לרכוש את Waze

דרך ללא מוצא? הערכות: אפל לא מתכוונת לרכוש את Waze

גורמים בענף: ענקית הטכנולוגיה אינה מנהלת מו"מ לרכישת החברה הישראלית. "הפרסומים על עסקה אפשרית הם בועה שהתנפחה יתר על המידה"

04.01.2013, 13:30 | אסף גלעד ורפאל קאהאן

אפל איננה מנהלת משא מתן לרכישת Waze, כך נודע ל"כלכליסט" ממקורות יודעי דבר. מהמקורות נמסר כי כבר מאז פרסום הידיעה לראשונה ניסו מקורבים לעסקה וגורמים שונים בתעשייה ליצוק מים צוננים על הפרסומים. איש מהם לא הכחיש את דבר קיומה של העסקה, אך בין זה לבין משא ומתן מתקדם המרחק הוא רב ביותר.

קראו עוד בכלכליסט

אין זה אומר שאפל לא בחנה להציע הצעה שכזו ל-Waze, אך הסיכויים שהמשקיעים ובראשם קליינר פרקינס, בלוראן, מאגמה וורטקס, היו מקבלים הצעה כזו נמוכים למדי. לדברי הגורמים בתעשייה איתם דיברנו הפרסומים בבלוגים, בעיתונים ובערוצי הטלוויזיה הם: "בועה שהתנפחה יתר על המידה".

אפל לא מנהלת משא ומתן, ואילו Waze זכתה ביחסי ציבור נפלאים שרק יטיבו עם קצב ההורדות שלה. ומה שבטוח הוא שההצעה הבאה שתוגש לשולחנה של Waze ,תצטרך להיות גבוהה הרבה יותר.

גם בארה"ב דיווחו כלי תקשורת רבים וביניהם בלוג הטכנולוגיה TechCrunch דרך הכותב מ.ג. סיגלר הידוע כמקורב לאפל כי לא הייתה שום כוונה מצד יצרנית האייפון לקנות את Waze.

גם מקורות אחרים וביניהם עיתונאית הטכנולוגיה של הוול סטריט ג'ורנל קארה סווישר - שצייצה בטוויטר כי "יש ל-TechCrunch מזל שהם הזימו את הדיווח שלהם, אני חולה מדי מכדי לעשות זאת בעצמי" - הודיעו כי מדובר על עורבא פרח.

על פי הדיווחים אפל הייתה במשא ומתן מתקדם לרכוש את ווייז בכ-400 מיליון דולר במזומן ועוד כ-100 מיליון דולר שיתבססו על רווחיה העתידיים של החברה. על פי מקור אחר דובר גם על סכום של כ-750 מיליון דולר.

קנייה של חברת הניווט על ידי אפל נשמעה כצעד הגיוני לאחר הכשלון החרוץ של שירות המפות שהשיקה ל-iOS. אנליסטים רבים האמינו כי על אפל לבחון הוספה של שירות חיצוני על מנת להתמודד עם התקלות שבהן הואשמה התוכנה.

על פי דיווח מלפני כחודש, אפל הייתה במו"מ מתקדם לרכוש את חברת טום-טום אשר מייצרת תוכנת ניווט מובילה, אולם כמו במקרה של ווייז, הדיווח התברר כשמועה ללא בסיס בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות