אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורסי ייפגש עם נציגי קרן המטבע לדון בבקשה להלוואה של 4.8 מיליארד דולר צילום: בלומברג

מורסי ייפגש עם נציגי קרן המטבע לדון בבקשה להלוואה של 4.8 מיליארד דולר

ההלוואה הכרחית להקלה בגירעון התקציבי של ממשלת מצרים. הלירה המצרית נחלשה ב-10% מול הדולר מאז תחילת 2011

05.01.2013, 14:53 | סוכנויות הידיעות

נציג רשמי של קרן המטבע העולמית ייפגש עם נשיא מצרים ובכירי ממשלה נוספים ביום שני כדי לדון בבקשתה של קהיר להלוואה של 4.8 מיליארד דולר. העיתון הממשלתי של מצרים "אכבר אל-יום" דיווח היום שנציג בכיר מקרן המטבע העולמי (IMF) יערוך פגישה עם נשיא מצרים ובכירי ממשלה נוספים כדי לדון בהלוואה של 4.8 מיליארד דולר שמבקשת קהיר.

ההלוואה הכרחית להקלה בגירעון התקציבי של ממשלת מצרים ובהאטה הכלכלית שנבעה מהפיכת האביב הערבי, שהביאה להדחתו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובראק בפברואר 2011.

העיתון דיווח שמורסי ייפגש עם מסוד אהמד, ראש חטיבת המזה"ת ואסיה המרכזית של קרן המטבע העולמית. מסוד עתיד להיפגש גם עם ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל, עם מספר שרים ועם נגיד הבנק המרכזי של מצרים, על פי אכבר אל-יום. לא נתקבלה תגובה לידיעה ממשלת מצרים ומקרן המטבע העולמית.

הלירה המצרית נחלשה ב-10% מול הדולר מאז תחילת 2011. שליש מירידה זו אירע בשבוע שעבר, מאז החל הבנק המרכזי של מצרים למכור רזרבות מטבע זר בקצב של 75 מליון דולר ליום. בהודעת קרן המטבע מהשבוע שעבר נאמר שהקרן מברכת על הצעדים שנקטה מצרים לבלימת ההפסדים ברזרבות המטבע הזר שדחפו את הלירה המצרים לשפל שיא, מדווחת רויטרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות