אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק הספרים האלקטרוניים שוקע, בעוד מכירות הספרים הדיגיטליים מזנקות צילום: בלומברג

שוק הספרים האלקטרוניים שוקע, בעוד מכירות הספרים הדיגיטליים מזנקות

חמש שנים לאחר שהספרים אלקטרוניים כקינדל ודומיו פרצו לשוק, המכירות שלהם נמצאות בירידה תלולה. זאת, למרות שמכירות הספרים הדיגיטליים עולות: כ-23% מהאמריקאים קראו ספר דיגיטלי ב-2012

06.01.2013, 12:29 | יוסי גורביץ
האם הספרים האלקטרוניים מחשבים את קיצם לאחור? חמש שנים לאחר שהופיע הקינדל, הספר האלקטרוני הפופולרי הראשון, נראה כי מכירות קטגוריית המוצר נמצאת בירידה תלולה. כך, לפי דיווח של הוול סטריט ג'רנל.

קראו עוד בכלכליסט

מנתוני חברת המעקב IDC עולה כי במהלך 2012 נמכרו רק 19.9 מיליון מכשירים, ירידה של כ-28% בהשוואה ל-2011 שבמהלכה נמכרו 27.7 מיליון יחידות. חברת המעקב IHS הגיעה לנתונים שונים, אך המצביעים על מגמה דומה: להערכתה, ב-2012 נמכרו כ-14.9 מיליון מכשירים - ירידה של 36% מ-2011. היכולת לחשב את נתוני האמת מוגבלת בשל התעקשותה ארוכת השנים של אמזון, יצרנית המכשיר המוביל בקטגוריה, להימנע מלדווח על נתוני המכירות של המכשיר.

המשתמשים נוטשים את הספר האלקטרוני, איור: מורן כץ המשתמשים נוטשים את הספר האלקטרוני | איור: מורן כץ המשתמשים נוטשים את הספר האלקטרוני, איור: מורן כץ

שוק הספרים הדיגיטליים בתנופה

לעומת זאת, השימוש בספרים דיגיטליים עולה: מכון הסקרים Pew מצא שב-2012 כ-23% מן האמריקאים קראו ספר דיגיטלי, בהשוואה ל-16% בשנת 2011. מנתונים שפורסמו בבריטניה עולה כי מכירות הספרים המודפסים רשמו ירידה של 4.6% ב-2012, בעוד מכירות הספרים הדיגיטליים רשמו עליה של כחמישה אחוזים והפכו לכ-14% מכלל מכירות הספרים במדינה.

הבעיה העיקרית של יצרני הספרים האלקטרוניים היא הירידה במחירי הטאבלטים - מכשירים נוחים להצגת ספרים דיגיטליים ובעלי יכולות רבות אין לספרים האלקטרוניים. סיבה נוספת לירידה במכירות היא משך החיים הארוך של ספר אלקטרוני, שלא מצדיק את החלפתו בדגם חדש מבחינת משתמשים רבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות