אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיר מדיקל הישראלית התמזגה עם אנדוצ'ויס - וגייסה 43 מיליון דולר

פיר מדיקל הישראלית התמזגה עם אנדוצ'ויס - וגייסה 43 מיליון דולר

החברה מפתחת טכנולוגיה לאיתור ואבחון בעיות במעי, גייסה את הסכום מקרן סקויה קפיטול וממשקיעים נוספים. על אף המיזוג, תמשיך החברה לפעול מישראל ולא תעביר את מרכז הפיתוח שלה לארה"ב

06.01.2013, 12:50 | מאיר אורבך ואסף גלעד

חברת מדעי החיים הישראלית פיר מדיקל התמזגה עם חברת אנדוצ'ויס האמריקאית. בעקבות המיזוג גייסה החברה הממוזגת 43 מיליון דולר בהובלת סקויה קפיטל העולמית ובהשתתפות סקויה ישראל ושאר משקיעי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

פיר מדיקל הוקמה במאי 2010 על ידי אבי לוי, לשעבר מנכ"ל סיייטליין, שנמכרה לסטרייקר במחיר 50 מיליון דולר במזומן ועוד 90 מיליון על עמידה ביעדים. זמן לא רב לאחר הרכישה סגרה סטרייקר את הפעילות של סייטליין בישראל. החברה מפתחת טכנולוגיות קולונוסקופיה ומערכות לאבחון בעיות במעי.

בחברה השקיעו אקסלמד של מורי ארקין וקרן הון הסיכון אוורגרין אשר השתתפו בגיוס האחרון. בשיחה עם "כלכליסט" אישר אבי לוי את המיזוג בין שתי החברות והוסיף שלאחר המיזוג הוא יהיה בעל המניות הפרטי הגדול בחברה - לצד המשקיעים המוסדיים השונים.

"יש לנו כיום 25 עובדים בישראל ואנחנו מתכוונים להוסיף עובדים נוספים לפעילות. למרות המיזוג עם החברה האמריקאית אין לנו כל כוונה להעביר מכאן את מרכז הפיתוח שלנו", אמר לוי. "המוצר שלנו כבר עבר את כל האישורים הדרושים לרבות FDA ו-CE . לחברה האמריקאית יש השלמה מלאה לסל המוצרים שלנו וגישה ללקוחות חשובים לתעשיה שלנו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות