אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכונס של ערן מזרחי דורש: פיצוי לקורבנות לפני חתימה על עסקת טיעון צילום: שאול גולן

הכונס של ערן מזרחי דורש: פיצוי לקורבנות לפני חתימה על עסקת טיעון

עו"ד איתן ארז ביקש מביהמ"ש לאפשר לו להביע את עמדת הקורבנות של "העוקץ מסביון" לפני שתאושר עסקה. טוען כי היא תאפשר למזרחי להחזיק כספים שנגזלו

06.01.2013, 13:40 | יצחק דנון

מנהל נכסיו של ערן מזרחי, "העוקץ מסביון", פנה לבית המשפט בבקשה לאפשר לו להביע בפניו את עמדת קורבנותיו של מזרחי בטרם תאושר עסקת טיעון במשפטו. עו"ד איתן ארז חושש שחתימה על עסקה עשויה למנוע את השבת הכסף לקורבנות שנפגעו ממעשיו, וכן טוען כי  קיימת סכנה לכך שמזרחי לא יחשוף לעולם את מקום הימצאות הכספים שנטל.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, משיחות שניהל עם נציגי הפרקליטות ועם עורך דינו של מזרחי, התברר לו כי הצדדים מקיימים מגעים לקידום עסקת טיעון. ארז סבור כי כתנאי לחתימה על מזרחי להשיב לא פחות מ-15 מיליון שקל, סכום אשר על פי הנתונים המצויים בידיו כיום נמוך משמעותית מהסכום שנטל מקורבנותיו.

לדברי ארז, הוא חושש כי תוצע למזרחי עסקת טיעון שבמסגרתה יודה באשמה ויישא בעונש מאסר מופחת. לדעתו, עסקת טיעון שלא תחייב בפיצוי תהיה בעל השלכות רוחב עצומות. בין היתר יהווה הדבר תמריץ חיובי למעשי עוקץ ומרמה, התחמקות מפיצוי הקורבנות למעשים אלה, ואי שיתוף פעולה של החייב עם הליכי הכינוס המתנהלים נגדו. ארז ציין כי מזרחי מסרב לשתף פעולה ולהיחקר מחשש להפללה עצמית. לטענתו הוא ממתין לאישור עסקת טיעון מקלה, ולאחר אישורה לא יהיה לו עוד תמריץ להיחקר ולגלות פרטים מאחר שהוא מבין כי בעוד שנים ספורות יסיים לרצות את עונשו כשעשרות מיליוני השקלים שנטל מקורבנותיו יישארו בידיו.

בפנייה לביהמ"ש ציין ארז כי ממידע שהגיע אליו עולה כי הפרקליטות לא התנתה את קיצור עונשו של מזרחי בפיצוי קורבנותיו או בתשלום קנס כלשהו, וזאת בניגוד למקרים דומים אחרים.

מזרחי הוא יועץ השקעות שנאשם כי רימה את לקוחותיו וגנב מהם 45 מיליון שקל. על נכסיו הוטל צו כינוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות