אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק חדש בטורקיה: אסור לפרסם הערכות ופרשנויות שליליות על הבורסה צילום: בלומברג

חוק חדש בטורקיה: אסור לפרסם הערכות ופרשנויות שליליות על הבורסה

פרסום ביקורת שלילית על שוק ההון ייחשב למעשה פלילי. סוסייטה ג'נרל הורה לעובדיו לחדול מפרשנות של השוק הטורקי

06.01.2013, 15:44 | סוכנויות הידיעות

בשנים האחרונות נהנתה טורקיה מפריחה כלכלית, והממשלה הטורקית מבקשת לשמור על המצב הקיים ומוכנה לנקוט צעדים מעט קיצוניים כדי לעשות זאת. כנראה שזו הסיבה לכך שהממשלה חוקקה חוק חדש שלפיו חל איסור לפרסם ביקורת שלילית על שק ההון של טורקיה. עבירה על החוק נחשבת למעשה פלילי הנושא עונש חמור, כך דיווחה בלומברג. 

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות החוק החדש הורה בנק סוסייטה ג'נרל לעובדיו לחדול מפרשנות של השוק הטורקי, ובנק אוף אמריקה וקומרזבנק הגרמני מנסים לצפות כיצד ישפיע החוק החדש על עסקיהם.

בורסת איסטנבול, צילום: בלומברג בורסת איסטנבול | צילום: בלומברג בורסת איסטנבול, צילום: בלומברג

חוק שוקי ההון, שנכנס לתוקפו ב-31 בדצמבר, קובע ענישה "לגורמים המספקים מידע כוזב, מוטעה או מטעה או המייצרים שמועות או המספקים חדשות, פרשנות או דו"חות מתוך כוונה להשפיע על מחירם או על שוויים של מכשירים פיננסיים או על החלטותיהם של משקיעים..."

"אני מופתעת למדי מתוכן הסעיף הנוגע לפרשנות השוק שכן הרשויות תמיד פעלו לקידום סביבת שוק ידידותית למשתמש", אמרה בנואה אן, ראש המחלקה לאסטרטגיית שווקים מתקדמים בבנק סוסייטה ג'נרל בלונדון. הבנק מבקש ייעוץ משפטי בעניין ולא יהיה זמין לתגובה לגבי השוק הטורקי עד להודעה חדשה.

מועצת שווקי ההון הטורקית סירבה להגיב לידיעה.

על פי דו"ח שפורסם בחודש אוקטובר על ידי קבוצה המכונה "הוועדה להגנה על עיתונאים", החוק החדש מהווה פגיעה חמורה בחופש הדיבור. הדו"ח מציין שמספר העיתונאים היושב בכלא בטורקיה גדול מכל מדינה אחרת, ושראש הממשלה ארדואן אחראי ל"דיכוי חופש העיתונות מהקיצוניים בהיסטוריה המודרנית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות