אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ר"ג תשלם לשיכון ובינוי 115 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

עיריית ר"ג תשלם לשיכון ובינוי 115 מיליון שקל

העירייה צפויה לשלם לחברה את הפיצוי עד לחודש יולי, לאחר שביטלה את תוכניות שיכון ובינוי להקים מגדל מגורים ומרכז מסחרי בכיכר רמב"ם שבעיר

07.01.2013, 08:23 | לירוי פרי

שיכון ובינוי נדל"ן, מקבוצת שיכון ובינוי של שרי אריסון, צפויה לקבל כ־115 מיליון שקל מעיריית רמת גן. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בהחזר כספי, כולל ריבית והצמדה, בגין תשלום שהעבירה שיכון ובינוי לעיריית רמת גן ולחברה הכלכלית לפיתוח רמת גן עוד ב־2001 בהיקף של 57 מיליון שקל (כולל תשלומים לספקים). 

קראו עוד בכלכליסט

התשלום הועבר כחלק מרכישת קרקע שיועדה במקור להקמת מגדל מגורים בן 140 דירות וכן מרכז מסחרי בן כ־5,000 מ"ר בכיכר רמב"ם שבעיר, הממוקמת במשולש הרחובות ביאליק־הרצל־הרא"ה, ומכונה בפי רבים כיכר אורדע על שם בית הקולנוע שפעל בה בעבר.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה במאי 2009 את הפקדת התוכנית וההתנגדויות שהוגשו לה נדחו. אולם זמן קצר לאחר מכן ביקשה עיריית רמת גן לשנות את תוכניותיה ולשמר את אופיו ההיסטורי של אזור הכיכר, ולכן בוטלה הקמת המגדל. לאחר מכן פנו הצדדים לעסקה חלופית, שבה נקבע כי שיכון ובינוי תקבל כתחליף מגרש בן כ־13.5 דונם בסמוך לבית החולים תל השומר, שייועד לבניית כ־450 דירות. גם עסקה זו לא יצאה לפועל, וביולי האחרון הגיעו הצדדים להסכם נוסף, שלפיו החברה תקבל פיצוי במזומן.

בשלב זה החלו הדיונים לגבי היקף הפיצוי ואופן התשלום. בתחילה דובר על כך שההחזר ייפרס על פני עשר שנים, אולם כעת מסתמן שעיריית רמת גן תעדיף לוותר על תשלום הריביות לאורך התקופה, ולכן היא צפויה לשלם את מלוא הסכום (115 מיליון שקל) כבר במחצית הראשונה של 2013 לידי שיכון ובינוי נדל"ן.

ביטול הסכם המכר שבין הצדדים טעון אישור של שר הפנים על פי פקודת העיריות. בין הצדדים הוסכם כי אם לא יתקבל אישור עד ליולי 2013, תהיה שיכון ובינוי נדל"ן זכאית לבטל את ההסכם.

משיכון ובינוי סירבו להתייחס לנושא. מעיריית רמת גן לא התקבלה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות